לישראל יש כור הרסני

הנזק הכבד ביותר לישראל הוא הינדוס התודעה. כולנו בובות על חוט

תגיות: אסף פאסי
אסף פאסי , כ"ט בסיון תשפ"א

לישראל יש כור הרסני-ערוץ 7
אסף פאסי
צילום: חזקי ברוך

אני לא יודע אם אתם מריחים את ריח האש, אבל כור ההיתוך הישראלי חזר לפעול במלוא הכח. למעשה פעולתו לא הופסקה מעולם.

הכור הזה שקבע בעבר שהעולים ממדינות אירופה הינם נאורים, ומולם העולים ממדינות ערב מפגרים, פועל בניסיון לצרוב תודעה על טוב ורע בחברה הישראלית. הוא עושה זאת בצורה חכמה כל-כך שהוא גורם לרוב הציבור הישראלי להנהן ולשנות דעות בצורה מטורפת.

בכור הזה גלעד שליט היה הילד של כולנו. יעל דן סיימה כל תוכנית שלה בשירו של אביב גפן שחזר והחרה על כך שהוא ילד. שהוא של כולנו. ההפגנות לוו בסיקור מלא ומחבק. המחיר לשחרורו, כל מחיר, הוצדק עוד טרם יצא לחופשי. בכור הזה אברה הוא סתם טיפש שעבר גדר, ואורון שאול והדר גולדין לא רלוונטיים.

זה כור בו דגל הגאווה עומד מעל כל ענן בחברה הישראלית. זו האמת ואין בלתה ומי שמערער על כך הוא הרשע בהתגלמותו. תוך רגע יוגדר הזוי שאין בו כל דעת. לעומת הדגל הצבעוני, בכור הזה הדגל הכחול לבן צריך להיות בשקט. לא לבלוט. לא להרגיז את השכנים הנרגנים. הוא יכול להיות בהפגנות מול ביתו של ראש הממשלה לצד דגל פלסטין, אבל ראוי ורצוי שלא יהיה בערים מעורבות, ביהודה ושומרון, בירושלים.

בכור הפעיל, שפעולתו איננה נפסקת, מוקעים פוליטיקאים סוררים. אם שמם הוא אורלי לוי ובני גנץ שהפנו עורף למחנה השמאל הם הופכים ללא לגיטימיים בשיח הישראלי. הזלזול והבוטות של מגישי הרדיו והטלוויזיה מולם מראה את כוחה של אש הצדק השנאה והזעם. מולם, פוליטיקאים שבחרו להפנות עורף להבטחות מפורשת שניתנו לימין הופכים לאמיצים. אלה המדברים על רצונם לסיים את התיקו בחברה הישראלית בכך שהם מבקיעים גול עצמי נגד קבוצתם הופכים לגיבורים לרגע.

בכור הזה קבוצות של נערים דתיים עם פיאות וחולצות לבנות, וקבוצות של חרדים בחליפות שחורות נתפסים כטפילים וכמזיקים לחברה הישראלית. הכור הזה הופך ללא בדיקה כל נער לפי לבושו החיצוני להיות חלק מקבוצת טובים או רעים. זה כור שמקבל בברכה מיצגים נגד דתיים חרדיים וימנים, זועק על חופש ביטוי בכל פרובוקציה המגיעה מהצד הנכון ולעומת זאת מזדעזע כאשר יהודי ממלמל פסוק בהר הבית.

זה כור העשוי מפלדה חסינת חום וקור וכל פגע. הוא יצוק עם סיוע רב מקרנות בינלאומיות, גורמים זרים ואינטרסנטיים, וכוחות קצה של שמאל קיצוני המצויים בחברה הישראלית. כוחות חזקים מאוד הנאחזים במקומות קובעי המדיניות כבקרנות המזבח.

תריחו את ריח האש. תבינו שמקורות הבעירה הללו משמידים את הקרקע מתחתנו. הכור הזה הוא שגרם לנציגנו להפנות עורף למה שהתחייבו אליו. הוא שהופך ויכוחים לגיטימיים לזירות גלדיאטורים כאשר בקשת השינוי היא מהצד ה"שמרני", והוא זה שבדרך הכי לא דמוקרטית משמיד את היותה של ישראל מדינה יהודית.