כתיבה וחסימה טובה

יעקביני לא נכנע בקרב על העוקבים, ונותן תשובה משלו לטור הפופולרי החסום של ידידיה מאיר

יאיר יעקבי , ל' בסיון תשפ"א

כתיבה וחסימה טובה-ערוץ 7
יאיר יעקבי
צילום: שלומי יוסף

אני מניח שאני לא מחדש לכם כלום כשאני מספר לכם שביני ובין ידידיה מאיר יש יריבות מרה וחסרת עכבות. הרי הברנז'ה הדתית כבר שנים רוחשת ולוחשת על החיה הלא טהורה השחורה שעברה ביני ובין מר מאיר. "הם העופרה חזה וירדנה ארזי של המגזר הדתי", אמר פעם מישהו לחבורה של אנשים שלא הבינו מה הוא רוצה מחייהם.

יש מי שיאמר שהנוכחות שלנו זה לגב זה במוסף שאתם מחזיקים בידכם היא המקור לצרותינו. שהרי אני וידידיה מתחרים על ליבכם כשני מאסטרים במשחק שחמט.

שבוע אחד אני כותב על האתון של בלעם בביקור אצל קלינאית תקשורת, ומיד בשבוע שאחר כך, ממש במקרה, הוא כותב על נפלאות הדף יומי. מה זה אם לא פלגיאט, אני שואל אתכם?

אבל בשבוע שעבר אדון ידידיה ארזי חצה קו אדום. בניסיון נואל להרים את קרנו בעיני הקוראים ולהפנות את הזרקור הציבורי אליו ואליו בלבד, הוא כתב טור שבכוונה תחילה היה פרובוקטיבי ופוגעני, מתוך הבנה ברורה שטורו ייחסם ברשתות החברתיות. או אז ייהפך הוא לגיבור העם וילקט עוקבים לרוב בעוד אני אשאר בנישה של האידיוט שכותב על תולעים בחסה. ובכן, שניים יכולים לשחק במשחק הזה!

למרות החזות הנעימה והרכרוכית שלי, גם אני יכול להיות נחרץ ולעומתי. אז חגרו את חגורות הבטיחות כי המשך הטור הזה הולך להיות מאוד, מאוד, לא מעודן והפך הפוליטיקלי קורקט. ואז נראה מי פה הנחסם הגדול יותר.

חלווה זה מגעיל.

קראתם נכון. חלווה היא מוצר נחות שאין הצדקה לקיומו וצריך לעשות הכול כדי למנוע את הפצתו ברבים. אנשים שרואים בחלווה ממתק כנראה מעולם לא פגשו מקופלת. אם המכשפה הייתה בונה את כל הבית שלה מחלווה, עמי ותמי מעולם לא היו נכנסים לכל הברוך הזה מלכתחילה והמכשפה הייתה מתה מרעב. כי אפילו היא לא הייתה נותנת ביס בקיר החלווה המחריד שלה.

מה קרה, קוראים יקרים, הדעה שלי לא נוחה לעיכול? גם חלווה. תתמודדו, אני משוגע אני.

צריך לחבר את פרשות צו ושמיני במקום ויקהל-פקודי.

אם כבר מחברים פרשות, אפשר היה לחשוב קצת יותר קריאייטיבי, הרי צו ושמיני הן פרשות שמתחננות שיחברו אותן. כי זה כמו צו שמונה, ומדברים בהן על ימי המילואים. אילו עוד רמזים אתם צריכים שקודשא בריך הוא ישלח לכם?

עכשיו אני יודע מה אתם חושבים, יעקבי אתה רפורמי, יעקבי אתה קונסרבטיבי, יעקבי מה בעצם ההבדל בין רפורמים לקונסרבטיבים? ובכן אני, אחד כזה שלא הולך בתלם, ואם זה לא מתאים לך אדון צוקרברג (שפרשת הבר מצווה שלו היא בהר, שמתחברת בסתמיות משהו לבחוקותי) אתה מוזמן לחסום אותי פליז תחסום אותי.

צריך להפסיק עם משחק הנעליים בשבע ברכות.

בואו להפגין לי ליד הבית אם אתם רוצים, אני אמשיך להגיד את האמת שלי ואת מה שאני חושב. ומה שאני חושב זה שמשחק הנעליים בשבע ברכות מיצה את עצמו עוד בטרם שוחק פעם אחת. מילא אם השאלות היו נורמליות. "מי יוריד את הזבל?", "מי יקום לילד?", קאם און. איפה הפיקנטריה? "מי ידחיק את הרגשות שלו מדי יום עד שפעם אחת זה יתפרץ על כלום בשולחן שבת אצל ההורים?" הנה שאלה שמעניינת את כולנו, דודה ברוריה.

וגם אם נניח לרגע את השאלות בצד, כמה עצל זה לבקש מהזוג להרים את הנעל??? תכינו להם שלט, למען השם! למה כולנו צריכים להריח את הגרביים של הזוג הצעיר? מדובר במשחק גרוע ומסוכן, ומי שממשיך ליזום אותו הוא טיפוס נכלולי או לכל הפחות תתרן.

בנות שאומרות "שכוייח" זה מוזר.

בנות ישראל היקרות, היא לא יושבת עליכן טוב המילה הזאת. תקראו לי שוביניסט, תקראו לי מיזוגן, תקראו לי את הזכויות שלי בזמן שתעצרו אותי מחוץ לבית בגין הסתה, אבל זו דעתי והיא תיאמר. "שכוייח" את אומרת לי? אולי נלמד ביחד קצות החושן וזהו! את מבינה כמה מוזר זה נשמע?

כשאתן אומרות "שכוייח", זה כמו שאני אגיד "מברוק". אני לא קוּל, ואתן לא שיעור ד' בחיספין. אז די.

נעלי הרים הן בחירה מצוינת אם אתה בהרים.

אח שלי, יוצרי נעלי ההרים הטמינו רמז לכוונתם בשם המוצר. אם אינך משוטט לך בהימלאיה אז הנח את נעלי ההרים ובחר לך נעלי הליכה שכשמן כן הן - מיועדות להליכה. מצטער אם אני דורך על כמה כפות רגליים רגישות, אבל מישהו צריך להגיד את זה.

אז בסדר, תגידו שאני שמרן. אבל לאן תביא אותנו הפרוגרסיביות שלכם? מה הדבר הבא? נעלי בלט בתור בדואר? נעלי באולינג בניחום אבלים של דוד עמרם? מישהו צריך לשים לזה סוף. והמישהו הזה, מסתבר, הוא אני.

זהו, אני מניח שעכשיו מר מאיר מתחרט על ההסלמה, אבל כבר מאוחר מדי. טלטלתי את נפש הקוראים עם אמיתות שאולי לא נעימות לשמיעה, אבל ממאי נפשך לא שומעים עיתון, מדובר במדיה חזותית. אני מתאר לעצמי שמר צוקרברג ובן דוד שלו מהטוויטר ייאלצו לחסום אותי בגין המניפסט הלוחמני, אבל זה מחיר שאני מוכן לשלם. ולאלו מכם שהצליחו לקרוא את כולו בלי להתכווץ באי נוחות, אני אומר: מברוק.

jacobi.y@gmail.com