היסטוריה: מעלה אדומים בליגה הלאומית

עם זכיה היסטורית באליפות הליגה הארצית-דרום, העפילה מכבי מעלה אדומים לראשונה בתולדותיה אל ליגת המשנה, הליגה הלאומית

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ט בסיון תשפ"א

היסטוריה: מעלה אדומים בליגה הלאומית-ערוץ 7
מכבי מעלה אדומים חוגגים היסטוריה
צילום: באדיבות דוברות העירייה

היסטוריה במעלה אדומים. אחרי שכבר הייתה במרחק נגיעה בשנים האחרונות מהעפלה היסטורית אל הליגה השניה בכדורסל, הליגה הלאומית, הערב (רביעי) מכבי מעלה אדומים עשתה זאת ורשמה היסטוריה גדולה כשתהיה קבוצת הספורט הראשונה מיהודה ושומרון שתשחק בעונה הבאה בליגה השניה בטיבה בישראל.

הקבוצה שנמצאת בבעלות עירונית, הוקמה ב-2010 מחדש ובתוך שתי עונות העפילה לליגה הארצית.

אחרי הצלחה גדולה וזכיה בגביע האיגוד ב-2014/15, שמה לה מעלה אדומים כמטרה העפלה לליגה של הגדולים, הליגה הלאומית, וכמעט שעשתה זאת.

את עונת 2017/18 סיימה מעלה אדומים במקום השלישי בליגה הארצית, העפילה לפלייאוף העליון אך הפסידה לאליצור אשקלון בסדרה. עונת 2018/19 הסתיימה כשהם במקום השביעי ובעונה שעברה נדמה היה שזה סוף סוף קורה. ואז הגיעה הקורונה.

הליגה נעצרה לפני סיום העונה בשל התפרצות הנגיף ומעלה אדומים סיימה במקום ה-3 כשהיא צמודה למכבי רמת גן ומכבי רחובות, עם מאזן של 12 ניצחונות ו-5 הפסדים בלבד.

הערב זה סוף סוף קרה, על אף עונה שהתנהלה בצל נגיף הקורונה ושכללה את מבצע 'שומר החומות', כשמעלה אדומים ניצחה את הפועל לוד במשחק האחרון בעונה בתוצאה 101:65 בחוץ, לעיניי מאות אוהדיהם שהגיעו ממעלה אדומים ללוד, העיר שחוותה מהומות קשות ועודנה על ידי הפורעים הערבים.

עם הניצחון הערב על לוד, מעלה אדומים זוכה באליפות הליגה הארצית-דרום כשבמאזנה 22 ניצחונות ו-2 הפסדים, מאזן דומה למכבי רחובות אך הפרש פנימי בין שתי הקבוצות, הביא את האליפות ההיסטורית למעלה אדומים, כשזו הקבוצה הראשונה מיהודה ושומרון שמעפילה לליגה של הגדולים.

מאמן הקבוצה, יאיר גבירץ, אמר לאחר הזכיה ההיסטורית באליפות והעפלה לליגה השניה: "עשינו היסטוריה. מדובר בגאווה ענקית לעיר הנפלאה שלנו וגם להתיישבות כולה. מדובר בקבוצה הראשונה מיהודה ושומרון שמעפילה לאחת משתי הליגות הבכירות בכדורסל או בכדורגל. אני מודה לשחקנים הנפלאים שלי שנתנו עונה ענקית והתעלו בכל משחק ומשחק. אני מודה לצוות המקצועי ולאגף הספורט העירוני על המעטפת שכבר היום ברמת ליגת על".

ראש העיר, בני כשריאל, ברך ואמר: "עשינו זאת בזכות צוות מקצועי מוכשר ותלכיד שחקנים איכותי. אני מודה לכל מי ששותף להצלחה ומקווה שגם בליגה הלאומית נהיה בורג מרכזי".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il