יהונתן פולארד
יהונתן פולארד צילום: Brendan McDermid, רויטרס

שיאה של ועידת נוער הריבונות שתתקיים מחר (חמישי) בהשתתפות מאות מרחבי הארץ, יהיה במפגש עם יהונתן ואסתר פולארד.

ראשי תנועת הריבונות, יהודית קצובר ונדיה מטר, מספרות כי "מעבר להיות פולארד סמל להקרבה ומסירות למען עם ישראל וארץ ישראל, בקבלת הפנים המתוכננת לו תקיים התנועה הבטחה שניתנה לפולארד ולרעייתו, אסתר, לפני שנים אחדות במערת המכפלה".

במהלך תפילת נשים מיוחדת בה השתתפה גם אסתר פולארד עצמה, ובסיומה הכריזו והבטיחו קצובר ומטר כי לאחר הגעתו של פולארד לישראל יקיימו לכבודו אירוע מיוחד. "מאז הגיע פולארד לארץ חיפשנו את ההזדמנות הראויה להביע את הערכתנו והוקרתנו לפועלו, ומצאנו את וועידת הנוער בימה ראויה ומכובדת המבטאת גם את תחושת הכבוד שאנו כתנועה רוחשים ליהונתן ואסתר, וגם את הוקרת דור ההמשך של מדינת ישראל למי שפעל ודאג רבות לעתידה", אמרו השתיים.

בתנועה מציינים כי לצד בני הזוג פולארד יכבד את הוועידה בנוכחותו גם הרב שמואל אליהו, רב תנועת הריבונות, שיברך את בני ובנות הנוער. ברכה מיוחדת לאירוע נשלחה גם מהרב חיים דרוקמן ואישים נוספים.

באירוע ישתתפו ראשי מועצות אזוריות, מזרחנים, ראשי תנועות נוער ואישי ציבור נוספים שדבריהם יתמקדו במרכזיותה של ירושלים בקורות העם היהודי בעבר, בהווה ובעתיד.

בכנס יושק גם מיזם 'ירושלים רבתי' הקורא להרחבת גבולה המוניציפאלי של הבירה כמענה למתקפות מבית ומחוץ על ריבונות ישראל בבירתו הנצחית.