שר שירי שואה והורחק מ-3 משחקים

אחרי שהודח מסגל נבחרת ישראל בשל שיר גזעני ששר בחגיגות האליפות של קבוצתו, מכבי חיפה, דולב חזיזה הורחק גם מ-3 משחקים בפועל

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ט בסיון תשפ"א

שר שירי שואה והורחק מ-3 משחקים-ערוץ 7
דולב חזיזה. הורחק מ-3 משחקים בפועל
צילום: ראובן כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה

בית הדין של ההתאחדות לכדורגל גזר היום (רביעי) על דולב חזיזה הרחקה משלושה משחקים בפועל וקנס כספי בגובה 5,000 שקל בגין השיר ששר בגנות אוהדי מכבי תל אביב במהלך חגיגות האליפות של מכבי חיפה.

כזכור, במהלך חגיגות האליפות עם סיום העונה, כאשר מכבי חיפה זכתה באליפות ה-13 בתולדותיה והראשונה אחרי עשור של אכזבות וכישלונות, חגגו שחקני חיפה עם אוהדי הקבוצה ובמהלך החגיגות שר חזיזה יחד עם עוד מספר שחקנים את אחד משירי האוהדים בגנותה של היריבה מכבי ת"א.

מדובר היה בשיר בעלי אופי גזעני כשכינה את אוהדי מכבי ת"א היריבים: "גרמנים, ניאו נאצים", וסרטון של השחקן שר עם האוהדים הפך ויראלי וגרם להדחתו בהמשך מסגל נבחרת ישראל בכדורגל לצמד משחקי הידידות מול נבחרות מונטנגרו ופורטוגל.

על אף שהביע התנצלות, ולמרות שמוקדם יותר היום הגיעו נציגיו של השחקן ותובע ההתאחדות עו"ד ניר רשף לעסקת טיעון שכללה הרחקה ממשחק אחד בלבד וקנס כספי על סך 2,000 שקלים בלבד, הודיע הדיין נועם ליובין כי הוא לא מקבל את העסקה וכי הוא פוסק עונש הרחקה של שלושה משחקים בפועל וקנס כספי על סך 5,000 שקלים כנגד השחקן, עונש אותו ירצה בעונת המשחקים הבאה.

בפסק הדין כתב הדיין ליובין, כי חזיזה הפגין "בורות לשמה לעניין משמעות המילים שנאמרו והפגיעה שהינן גורמות לציבור שלם של אנשים". עוד טען הדיין ליובין כי ביקור של חזיזה ושחקני חיפה במוסד 'יד-ושם' לזיכרון השואה "תוך כדי קבלת הדרכה צמודה על ההיסטוריה הקשורה לביטויים אותה השמיע, הייתה מביאה אותם לכדי מחשבה נוספת טרם היו מוציאים את המילים הנ"ל מפיהם".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il