שחקני פורטוגל חוגגים
שחקני פורטוגל חוגגיםצילום: רויטרס

לא כוחות. שש פעמים נפגשו בעבר נבחרות הכדורגל של ישראל ופורטוגל, ובכל הפעמים לא הובסה נבחרת ישראל כמו שהובסה הערב (רביעי) בידי אלופת אירופה המכהנת כשהפסידה בתוצאה 0:4.

יומיים לפני פתיחת טורניר היורו, אליפות אירופה בכדורגל, האלופה המכהנת נבחרת פורטוגל עם שלל שחקניה הטובים בעולם לא נתקלה ביריבה ראויה וכזו שהקשתה עליה או היוותה יריבה מספקת להכנה לקראת האליפות בו תרצה לשמור על התואר היוקרתי בו זכתה לפני 5 שנים.

הנבחרת הישראלית החזיקה מעמד במשך 42 דקות כשכוכב פורטוגל ושחקן יובנטוס, כריסטיאנו רונאלדו הרבה להחמיץ, אך בניגוד לקלישאה הידועה, הנבחרת הישראלית לא הענישה את פורטוגל על ההחמצות כשזו מיעטה להגיע בכלל להזדמנויות בהתקפה.

למעשה, הבעיטה הראשונה של הנבחרת הישראלית למסגרת שערה של נבחרת פורטוגל הגיעה רק בדקה ה-70.

בדקה ה-42 פרצה פורטוגל את הסכר עם שער של פרננדש, וכעבור 2 דקות הוסיף גם רונאלדו שער משלו, שער שהיה שערו ה-104 במדי נבחרת פורטוגל וכעת הוא רחוק מרחק 5 שערים בלבד מהשוואת השיא בכיבוש שערים בכל הזמנים ובכל העולם, שיא בו מחזיק עלי דאי האיראני.

עד להפסקת המחצית, היו הנתונים 0:12 בבעיטות לשער לזכות הפורטוגלים, 0:5 בבעיטות למסגרת, 39-61 באחוזי החזקת הכדור. לא כוחות.

גם במחצית השניה הצליחה ישראל להחזיק מעמד זמן רב, אך בדקות הסיום הצליחו שחקני פורטוגל להוסיף עוד צמד שערים ובסיום, 0:4 חד צדדי לאלופת אירופה בכדורגל.

אז נכון, אף אחד לא ציפה שהנבחרת הישראלית תהווה יריבה משמעותית וקשה לאלופת אירופה על שלל כוכביה, אבל במשחק ידידות נטול לחץ וקהל ואחרי הניצחון על נבחרת מונטנגרו לפני שלושה ימים, אפשר היה לצפות ליותר מזה.