הפסקת החשמל באולם שבגן נר הערב הכריע את התוצאה
הפסקת החשמל באולם שבגן נר הערב הכריע את התוצאה צילום: אלן שיבר, מנהלת הליגה

לראשונה מזה עשור - הפועל גלבוע גליל שוב בגמר הפיינל פור של ליגת העל בכדורסל.

אחרי שניצחה עם סל בשניות הסיום של המשחק הראשון בסדרת חצי הגמר, הערב (רביעי) גלבוע עשתה זאת על ידי ניצחון טכני על היריבה הפועל חולון, אחרי הפסקת חשמל איזורית שגרמה להפסקת המשחק וארכה שעה.

הפסקת החשמל הארוכה כמעט והביאה לביטול המשחק, כאשר חצי דקה לפני סיום הזמן שבו היו צריכים להמתין להחזרת החשמל על פי תקנון הליגה, חזר החשמל וגרם לכאוס גדול עוד יותר.

שחקני גלבוע רצו לסיים את המשחק כשהם הובילו 55:60, פחות מ-7 דקות לסיום המשחק. גם אנשי המנהלת רצו לסיים את המשחק על פי המתחייב מתקנון הליגה, זאת בשל לוח הזמנים הצפוף מאוד שלא מאפשר לדחות את סיום העונה אחרי יום חמישי הבא כשעוד מחכה סדרת גמר בתחילת השבוע הבא, ורק אנשי חולון סירבו לחזור ולשחק - הן בשל המומנטום השלילי בו נמצאו עד להפסקת החשמל והן בשל החשש מסכנה ובריאות השחקנים.

במנהלת הליגה החליטו להיצמד לתקנון והודיעו לאנשי חולון כי המשחק יחודש כמתחייב ובמקרה שלא יעלו לשחק, יספגו הם הפסד טכני שיעלה את גלבוע גליל לגמר הפיינל-פור אוטומטית.

עד להפסקת המשחק, הצליחה חולון בדיוק כמו במשחק הקודם בין השתיים, לחזור מפיגור דו-ספרתי גדול, אם כי גלבוע עדיין הובילה כשעד להפסקת המשחק בשל הפסקת החשמל עמדה התוצאה על 55:60, פחות מ-7 דקות לסיום הזמן החוקי.

בסופו של דבר, החשמל הוא שהכריע את ההתמודדות כאשר חולון, שלא ניצחה משחק חוץ בפלייאוף מאז מאי 2012, עמדה בתוקף על סירובה לחזור ולשחק ובכך למעשה מאריכה את רצף משחקי החוץ שלה בפלייאוף ללא ניצחון ל-13 כאלה, ורושמת הפסד טכני במקרה שכמוהו עוד לא היה בכדורסל הישראלי אי פעם.

גלבוע גליל חוזרת לגמר ליגת העל בכדורסל אחרי עשור שנעדרה ממנו ותפגוש שם את מכבי ת"א שהעפילה גם היא אל מעמד הגמר אחרי שני ניצחונות ואפס הפסדים בסדרת חצי הגמר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו