ישראל כ"ץ וניר ברקת
ישראל כ"ץ וניר ברקת צילום: משה ביטון, Noam Revkin Fenton/Flash90

השר ישראל כ"ץ, המכהן גם כיו"ר מזכירות הליכוד, מתכנן לערוך "מתיחת פנים" במפלגה ולהכניס בה "דם חדש". כך נודע ל"ישראל היום".

לפי הדיווח, שר האוצר היוצא מתכנן לכנס בקרוב את מזכירות המפלגה ולהודיע על יציאה למיפקד. זאת במטרה להוביל תהליך של חידוש פניה של מפלגת השלטון לשעבר ורענון שורותיה.

במסגרת המיפקד ייכנסו מתפקדים חדשים למפלגה, ייבחרו דמויות חדשות לתפקידים במוסדות המפלגה, ויתאפשר לאנשי הליכוד להיבחר לסניפים.

מכיוון שהליך זה צפוי לארוך כמה חודשים, מתכנן כץ להודיע על תחילתו כבר בתקופה הקרובה. נוסף על כך, יידרשו במפלגה לאתגר נוסף: גירעון גדול במיוחד, שתפח ל־80 מיליון שקלים.

למרות הודעתו של נתניהו שימשיך לכהן כיו"ר המפלגה ויו"ר האופוזיציה, מוסיפות לרחוש שמועות והשערות לגבי מי שעשוי להחליפו.

הסערה התורנית, שמעוררת זעם רב בקבוצות הווטסאפ של הליכוד, קשורה הפעם לכנס שצפוי לערוך היום ח"כ ניר ברקת.

במהלך אותו כנס, שיתקיים בתל אביב, מתכוון הח"כ מהליכוד להציג חזון ותוכניות שגיבש בשלל סוגיות בחודשים האחרונים. ברקת אמנם מבהיר שאין בכוונתו להתמודד ישירות נגד נתניהו, אלא רק ביום שאחרי פרישתו; אלא שהכנס הנוכחי - שמצטרף לאירוע נוסף שערך בעבר עם פרסום ספרו - גורם לתרעומת רבה בקרב אנשי הליכוד, בוודאי בתקופה כה רגישה של חילופי שלטון.

בקבוצות הווטסאפ של המפלגה הופצו הודעות הקוראות להחרים את הכנס, ואחד הח"כים במפלגה התבטא בחריפות רבה נגד ברקת. "הוא כמו אבקת סוכר, ציפוי יפה שמפזרים מלמעלה. אין לו שום בסיס יציב", אמר אותו ח"כ ל"ישראל היום".

לדבריו, "לא ברור על מה ברקת מוציא אנרגיה. אין פריימריז, נתניהו נשאר. אלה סתם דיבורים באוויר וניסיון לקבל תשומת לב ציבורית ולהגיד, 'אני פה'".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו