האמת החדשה לישראל

ההסכם הקואליציוני עם רע"ם, עם הערבים תומכי הטרור, המפקיר את הנגב, ומשעבד את  החלטות הלאומיות והביטחוניות של ישראל למפלגה שאיננה חלק מהלאום היהודי, הופך את מדינת הלאום היהודי, למדינת כל אזרחיה.

הרב יעקב יקיר , ל' בסיון תשפ"א

האמת החדשה לישראל-ערוץ 7
הרב יעקב יקיר
צילום: עצמי

הם היו קבוצה קטנה עם דגלים שחורים, אבל עשו הרבה רעש. מערכת ההגברה שלהם סיפקה רפרטואר בלתי נתפס; 5 דקות של קללות, נאצות, וגידופים כלפי ראש הממשלה ומיד לאחריהם שירת 'מי האיש החפץ חיים' וחוזר חלילה – צירוף בלתי אפשרי במציאות נורמלית.

זה קרה בשבוע שעבר, בסוף הפגנת גופי הימין בת"א כנגד הקמת ממשלת בנט-לפיד. קבוצת מפגיני הדגלים השחורים באו מנגד לתמוך בהקמת הממשלה. בשם ה'חפץ חיים' הם קיללו וגידפו בשנאה גלויה. עמדתי כמה דקות לידם והרגשתי שהחוויה הזו עוזרת לי להגדיר משהו מהותי.

ניתוח המהלך של בנט, שאמר שלא יישב עם עבאס תומך הטרור ולא עם מרצ שאינה ציונית, הכריז שלפיד לא יהיה ראש ממשלה כי הוא שמאל, והפר את כל הבטחותיו, מעלה כי אין מדובר בסתם רמאות בוטה. זה החלק הקטן במהלך. אנחנו נחשפים כאן למהלך המביא את הרמאות לכלל אומנות. האומנות של הרמייה היא לא רק לשקר בבוטות, אלא לשקר ולטעון שזו האמת הליבתית.

השקר הוא האמת החדשה לישראל.

בהסכמים הקואליציוניים שעל בסיסם מנסה לקום ממשלת בנט-לפיד נכתב: 'החליטו הצדדים על הקמת ממשלת אחדות'. "אחדות" שאינה כוללת את הליכוד, המפלגות החרדיות והציונות הדתית, ומגרדת בקושי 61 מנדטים ביחד עם האויב הערבי, כאשר הבריח התיכון שלה הוא שנאה לנתניהו, זו לא אחדות.

השקר הוא האמת החדשה לישראל.

ההסכם הקואליציוני עם רע"ם, עם הערבים תומכי הטרור, המפקיר את הנגב, ומשעבד את החלטות הלאומיות והביטחוניות של ישראל למפלגה שאיננה חלק מהלאום היהודי, הופך את מדינת הלאום היהודי, למדינת כל אזרחיה. ההיסטוריון יאיר קליינבאום ניסח זאת כך: 'ההסכם הקואליציוני הוא מכתב ההתאבדות של הציונות המדינית'. אולם הנדסת התודעה משווקת אותו כוויתור של האויב הערבי על שאיפותיו הלאומיות וכשותפות אמת של המגזר במדינת ישראל.

שוב, השקר הוא האמת החדשה לישראל.

מדובר במהלך מתוחכם ומתוכנן של הנדסת תודעה, ביציקת תוכן שיקרי לתוך הגדרות יסוד מוכרות. 'הגיע הזמן – הציונות הדתית מובילה את המדינה' מריע בנט לעצמו בקמפיין מגזרי, כאילו אף אחד לא יודע שהציונות הדתית רואה בשותפות עם רע"ם פשע, מתנגדת להפקרת הנגב, נלחמת על זהותה היהודית של המדינה, ושוללת את הקמת הממשלה עם מפלגות לא ציוניות. הרי בנט עצמו הצהיר ערב הבחירות, שאדם בעל ערכים ימניים לא יעשה מהלך כזה. פתאום הוא ציונות דתית, והציונות הדתית, בהנדסת התודעה שלו, משנה את כל ערכיה.

השקר הוא האמת החדשה לישראל.

הגאון מווילנה הוא אחד מגדולי ישראל שכתביו עוסקים באתגרי הגאולה. העקרונות הבסיסיים של תהליך הגאולה; 'קימעא קימעא', הצלחה ע"י עשייה, קיבוץ גלויות ובניין הארץ ברישיון האומות עוד לפני בוא המשיח, נלמדו מתורתו. הוא חי לפני כ 250 שנה אולם דומה כי דבריו בנושא האמת והשקר רלוונטיים מאי פעם. הגאון טען כי תכלית כל המהלך של שיבת ציון ותחיית ישראל בארצו, קיבוץ הגלויות והקמת המדינה, היא גאולת האמת וקידוש ה'. היעד של כל המאורעות הללו הוא ההכרה במלכות ה', בבחירה של הקב"ה בישראל עד שיאמר כל אשר נשמה באפו ה' אלקי ישראל מלך.

ככל שתגדל העבודה הקדושה של קיבוץ הגלויות, בניין ירושלים והקריאה בשם ה', כך אמר הגאון מווילנה, ינסו כוחות הטומאה להכשיל את המהלך ולהפריע לעבודה. הם יעשו זאת בנשק העיקרי שבידם שהוא עקירת האמת. הם יפעלו באחיזת עיניים ובשקר, וילכדו ברשתם גם כוחות שהיו חיוביים, על מנת לגרום למהלך שיבת ציון להפסיק להאמין בצדקת הדרך, ועל מנת לנתק אותו מייעודו – גאולת האמת ומלכות ה'.

'עקירת האמת' עליה דיבר הגאון מווילנה היא הנדסת התודעה בשפת ימינו - הפעולות המקדמות את השקר להיות האמת החדשה לישראל. המסילה לגאולה עוברת דרך הקרב על האמת, הקרב על התודעה הישראלית האמיתית.

לא יעזרו כל משרדי היח"צ והקמפיינים מהנדסי התודעה, 'לשקר אין רגליים', בסוף גם השקר הזה יתגלה.

כפי שפעלנו עם אל לגאולת ישראל עד כה נמשיך ונפעל עמו הלאה, וסוף האמת לנצח. המלחמה על גאולת האמת וקידוש ה' היא חלק מתהליך הגאולה שבו אנו חיים. כנגד השקר והנדסת התודעה נתחזק במושגי האמת.

כנגד חילול ה' נגביר קידוש ה'.

כנגד ההשוואה בין ישראל לאויב, נגביר את האמונה בבחירת ה' בישראל.

נצח ישראל לא ישקר, והקב"ה שחותמו אמת יעזרנו להגביר תודעת האמת.