ח"כ איתמר בן גביר: הפכנו למדינת ערובה לארגוני הטרור בעזה

ח"כ איתמר בן גביר על כך שנאסר עליו לעלות להר הבית: "אם אתם החמאס לא תקבלו תיאבון מהסיפור הזה?, מה קורה לנו?"

ערוץ 7 , ל' בסיון תשפ"א

ח"כ איתמר בן גביר: הפכנו למדינת ערובה לארגוני הטרור בעזה-ערוץ 7
ח"כ איתמר בן גביר
צילום: ערוץ 7

מפכ"ל משטרת ישראל, רב ניצב יעקב שבתאי, החליט בתום הערכת מצב שלא לאפשר לחבר הכנסת איתמר בן גביר (הציונות הדתית) לעלות להר הבית בימים בקרובים, זאת מחשש כי המהלך יגביר את המתיחות בין ישראל לחמאס ויוביל להפרות סדר.

בן גביר הגיב בשאט נפש להחלטתו, והדגיש כי "מפכ"ל המשטרה ממשיך את קו הכניעה וההתקפלות לטרור".

ח"כ בן גביר שוחח עם ניסים משעל וגיא פלג ב־103fm והביע את דעתו על החלטתו של שבתאי: "אכבד, אני לא הולך להפר סדר אך כן אגיע לשער שכם כדי להביע מחאה על ההחלטה האומללה של מפכ"ל המשטרה. הוא אומר שהסכנה היא שמישהו ינסה לפגוע בי, אבל סליחה, אם מישהו ינסה לפגוע בח"כ מפכ"ל משטרה צריך לשמור עליו".

בהמשך, תקף את שבתאי ואמר: "מלשכת רה"מ הציעו פשרה, ואמרו למפכ"ל שאני ומאי גולן ילכו עם דגל ישראל בעיר העתיקה, 100 מטר מהרכבת הקלה בצהריים, לבד. הסכמתי אך מפכ"ל המשטרה ביהירות שלו, בגאוותו ובפגיעה שלו בביטחון ישראל התנגד לכך. יש ארגון טרור שיושב בעזה, והוא מנהל את המדינה".

בסיום דבריו, גינה חבר הכנסת בן גביר את המדיניות הרופסת, לדבריו, מול חמאס: "בואו נסגור את המדינה כי החמאס מאיים וכי לא מתאים לו. מי שמתקפל בירושלים בסוף מתקפל ברמלה, לוד ויפו וכבר היום זה קורה. בסוף אולי נתקפל כולנו לים. אני לא מקבל את זה שמדינה ריבונית נכנעת לתכתיבים של ארגון טרור. השיקולים הם תמיד שניכנע. הפכנו להיות מדינת ערובה של ארגוני טרור בעזה? השתגענו? הם לא קובעים מה קורה כאן במדינה".