"לעקור ולקעקע את הצביון היהודי"

ח"כ יעקב טסלר העלה במליאה על נס את תרומתם של תלמידי הישיבות ותקף בחריפות את קווי היסוד של הממשלה החדשה.

תגיות: יעקב טסלר
בן שאול , ל' בסיון תשפ"א

"לעקור ולקעקע את הצביון היהודי"-ערוץ 7
יעקב טסלר
צילום: דוברות הכנסת יצחק הררי

בדיון שנערך אתמול בכנסת לציון יום הסטודנט, העלה ח"כ יעקב טסלר על נס את תלמידי הישיבות ותקף בחריפות את קווי היסוד של הממשלה החדשה.

"אני רוצה לציין פה את מי שאינם זקוקים שיציינו עבורם יום מיוחד. הם לא לומדים משפטים, רפואה, תקשורת או היסטוריה, אבל לימודיהם חיוניים לחוסנו וקיומו של העם היהודי. רבבות ילדים, נערים ותלמידי ישיבות, החובשים את ספסלי תלמודי התורה ובתי המדרש, בלא לסמן לעצמם מטרה ואידיאל לקבל תואר כלשהו.

"הם עמלים בתורה יומם ולילה, רק כדי לקיים את מצוות התורה "והגית בו יומם ולילה" וכדי להעביר את המורשת היהודית מדור לדור, מזה אלפי שנים". אמר ח"כ טסלר בפתח נאומו. "הם לא מכונים סטודנטים, אבל אלו הסטודנטים האמיתיים. הם הסטודנטים שלי! להם מגיעה הוקרה והערכה".

עוד אמר: "רבי מאיר שפירא זצ"ל, ראש ישיבת חכמי לובלין, אמר פעם בעת שהשתתף בחגיגת הכנסת ספר תורה: "כשגלינו מארצנו השארנו הכל מאחורינו ולקחנו איתנו רק את התורה. "עם ספר התורה בידינו יצאנו מארצנו ועם ספר התורה ביד, נשוב לארצנו". לאורך ההיסטוריה, משך אלפי שנים, הדבר היחיד המאחד ומחזיק אותנו כעם, זה התורה הקדושה. בכל מצב ובכל תקופה עשו הכול על מנת שקול התורה לא ייפסק לרגע".

"זכינו, ורבבות תלמידים כ"י, שוקדים ועמלים בתורה ומעבירים את התורה הקדושה, מאב לבנו, מדור לדור, ובכל שנה מספרם רק עולה ב"ה" – אמר וזעק: "לדאבון הלב, כאן בארץ ישראל, הולכת ומוקמת ממשלה המבקשת לעקור את הכול. יש מי שרוצה לכלות אותנו פיזית ולשלוח אותנו למזבלה במריצות, ויש מי שרוצים לכלות את הנפש, וכולם יחד הצטרפו לממשלת "אחדות", והם יחד מבקשים לכלות את הכול. את הגוף והנפש. היו לא תהיה".

"לראשונה בתולדות המדינה, נחתמו הסכמים קואליציוניים, המבקשים לעקור ולקעקע לחלוטין את צביונה היהודי של המדינה, בכל תחומי החיים. החל מפגיעה בעולם התורה, רמיסת השבת, חילול קדושת הבית היהודי, מחיקת הזהות היהודית באמצעות הכרה בגיורים מפוקפקים, הכרה ברפורמים, פגיעה במערך הכשרות, פגיעה בקדושת הכותל המערבי, כרסום בכל ערכי היהדות ובסטאטוס קוו שהיו נהוגים פה מאז קום המדינה. מילות ההרגעה של גוש ימינה על כך שיש להם זכות וטו הן מילות סרק. מי שיהיה ראש הממשלה בפועל הוא שר האוצר המיועד ליברמן, שיש לו אג'נדה ברורה כנגד הדת".

את דבריו חתם באמרו כי "ידענו לעמוד איתנים לאורך כל הדורות אל מול הקמים כנגד ה' ותורתו ויכולנו להם. בעז"ה, למרות הכול, קול התורה רק יגבר ויתחזק. עלה נעלה וירשנו אותה כי יכול נוכל לה!"