המשפחות השכולות תחת ביתה של עידית סילמן
המשפחות השכולות תחת ביתה של עידית סילמןצילום: חופשי

נציגי משפחות שכולות הפגינו אמש (רביעי) מול ביתה של ח"כ עידית סילמן (ימינה) וקראו לה להתנגד לממשלה שתקום בעזרת קולות חברי כנסת תומכי טרור.

מירב חג'אג', אמה של שיר חג'אג' הי"ד שנרצחה בפיגוע בטיילת ארמון הנציב, פנתה לליבה של ח"כ סילמן. "'עידית, אני הייתי בבית שלך לפני שנה", אמרה. "הגענו לפה צוות של פעילות ימינה, חיבקת אותי, הצטלמת איתי והעלית את זה לפייסבוק. ביקשנו מלחמה בטרור ואתם הבטחתם לנו שתשתתפו איתנו ותלחמו נגד הטרור, הרגשנו שאתם איתנו".

"עכשיו תסבירי לי, איך זה יכול להיות שאתם יושבים עם מנסור עבאס?" זעקה. "הסתכלתם לנו בעיניים והבטחתם לנו שלא תשבו עם תומכי טרור. הכל היה שקר? כאמא לאמא אני מדברת איתך, איך את יכולה לעשות לנו את זה? הכל היה שקר? איפה כל ההבטחות שלכם? מעבר לכיסא אין שום דבר?"

"מעבירים 53 מיליארד שקל לרע''ם", הוסיפה. "אתם ממש בידיים תומכים בטרור. הם שלוחה של האנשים המוסלמים בעזה. לשם הכסף ילך. אתם צריכים להבין שזה אסון. הם יקימו את התשתית של החמאס פה בישראל. אתם יוצרים מפלצת של טרור בכסף של המדינה, בקולה של הילדה שלי אתם יוצרים פה טרור".

עוד אמרה: "אתם מקימים ממשלה עם אנשים שמהללים את רוצחיה של ביתי. כשהבת שלי נרצחה הקול שלה נדם, ואני זועקת את קולה. בשם מאות משפחות שכולות אני פונה אליכם: תעצרו את זה יש לכם זמן! הסתכלתם לי בעיניים ואמרתם לי שזה לא ייקרה. האמנו לכם ! מה שנעשה פה זה לא יעלה על הדעת זה הדבר הכי שפל שיש . הדבר הזה לא ינקה לכם. גם לא לך עידית".

שמעון גולובנציץ, אביו של סגן דוד גולובנציץ ז"ל שנהרג בחברון, אמר: ''ימינה, אל תחצו קו אדום. התחייבנו לכם ואתם התחייבתם לנו. אל תחצו את הקו ותלכו יד ביד עם הטרוריסטים שרצחו את הילדים שלנו שמחר יכולים לרצוח את הילדים שלכם. מבקשים בשם העם, תעצרו. הבטחתם להקים ממשלה של ימנים יהודים ולא ממשלת תומכי טרור. אנא מכם תחזרו בכם".

ברנדה לנקוס, אמה של דליה לנקוס הי"ד שנרצחה בפיגוע דריסה באלון שבות, אמרה: "עידית, נפתלי, איילת, מתן וניר, הבטחתם לנו שאתם הולכים להילחם בטרור. למה אתם נותנים לאנשים האלה לרצוח אותנו? עכשיו אתם מצטרפים לממשלה שמבוססת על טרור. איך את מעזה?"

"הבטחת לעזור לנו", הוסיפה. "איך את יכולה לוותר על כל האידאלים שלך? תסתכלי עלינו עכשיו ותסתכלי עלינו כשתמכנו בכם בארבע מערכות בחירות. ביתי נרצחה כמעט לפני 7 שנים רק בגלל שעמדה בתחנת אוטובוס. על שם היותה יהודית".

יצחק בן ישי, אביה של שושי בן ישי הי"ד שנרצחה בפיגועבגבעה הצרפתית, אמר: "אני, כאבא של נערה קדושה שנרצחה, חשוב לי ליישם את הצוואה שהיא השאירה לי. אני מבקש מעידית סילמן, אל תעשו את הצעד הזה, אל תלכו יחד עם תומכי טרור, אל תלכו''.