דרום קוריאה: ביקר את הממשלה ונפל קרבן להונאה

ראש העיר הדרום-קוריאני מיהר לפרסם שהצליח לעקוף את הממשלה ולהשיג לתושבי עירו חיסונים של 'פייזר' עד שהתברר כי נפל לתרמית מבישה

מיכל לוי , ל' בסיון תשפ"א

דרום קוריאה: ביקר את הממשלה ונפל קרבן להונאה-ערוץ 7
חיסון לקורונה
צילום: Flash90

קוון יונג ג'ין נחשב לאחד הפוליטיקאים הבולטים בקוריאה הדרומית. הוא אינו מכהן כחבר בפרלמנט או שר בממשלה, אבל הוא ראש העיר דאיגו, העיר הרביעית בגודלה במדינה.

קוון חבר בולט באופוזיציה לממשלה הנוכחית של קוריאה הדרומית, ובהתאם לכך הוא מרבה למתוח ביקורת על הממשלה.

לאחרונה הרבה קוון למתוח ביקורת על התנהלות הממשלה בענין הקורונה, ובעיקר על הכשלון של הנשיא מון גיאה אין, להשיג חיסונים בכמות מספקת כדי להוציא את קוריאה הדרומית מהמשבר הרפואי והכלכלי.

כשממשלת קוריאה הדרומית הודיעה על כך שהממשל האמריקאי התחייב לספק לה כמיליון מנות חיסוןשל ג'ונסון אנד ג'ונסון, טען קוון כי מדובר בהסכם מביש, שמציג לעין כל את חוסר יכולותיה וחוסר הבנתה של ממשלת קוריאה הדרומית בניהול מו"מ דיפלומטי ובקידום יעדים שהיא שואפת אליהם.

ובעודו מותח ביקורת בלתי פוסקת על הממשלה, הצליח קוון לחתום על הסכם מדהים עם חברת סחר אמריקאית לכאורה, שהתחייבה לספק כמות של 30 מיליון מנות חיסון לתושבי דאיגו, בסכום נמוך יחסית.

קוון המאושר מיהר לפרסם הודעה חגיגית בה הבהיר כי הצליח לעקוף את הממשלה ולהשיג לתושבי עירו חיסונים של 'פייזר' בכמות מספקת עבור כל תושב בעיר שירצה להתחסן.

אלא שבממשלת קוריאה הדרומית חשדו מיד שמדובר בתרמית. המסמכים שהציג קוון לראווה נבדקו, ובתוך זמן קצר התברר שלא רק שראש העיר הרעשני לא הצליח להשיג חיסונים, אלא שהוא גם נפל לתרגיל הונאה, ושחברת 'פייזר' לא מוכרת בשום מקרה חיסונים לקורונה דרך חברה מתווכת.

בבושת פנים נאלץ קוון להתייצב בפני הציבור ולהתנצל, אלא שכדרכם של פוליטיקאים הוא לא שכח להטיל את האחריות לכישלון שלו, על ראשם של יריביו הפוליטיים: "זה מקרה קלאסי של כשלון מוחלט של מאמצי הממשלה, שהוביל להונאה של עיריה".

הוא הודה כי הוא מלא בושה, והבהיר כי טעה בכך שמיהר לרוץ ולעדכן על ההצלחה המפוקפקת שלו, ובכך המיט בושה על העיר כולה.