סלולארי
סלולארי צילום: איסטוק

אלפים הפגינו אתמול בבני ברק נגד חנויות המוכרות מכשירים סלולאריים ללא סינון מפוקח.

הרב חיים יצחק אייזיק לנדא, מרבני העיר בני ברק, פתח את המעמד ואמר: "עירנו בני ברק היא עיר של יהדות ותורה ומצוות, לא ניתן בעירנו לקיים את המפגע הרוחני החמור הזה.

"אין מקום להכנס לפלפולים. ואנו מצווים על פי גדולי ישראל והרבנים לקנות אך ורק תחת הכשרות של ועדת הרבנים, ואחר שבעל החנות יציית לרבנים ישנה אפשרות להסביר למה בכל ה'הגנות' והכשרויות למיניהם ישנה סכנת נפשות רח"ל".

הרב לנדא קרא לתושבי העיר שלא להכנס כלל לחנויות אלו כי הכניסה עצמה היא כבר נסיון של חטא.

לאחר מכן נאם הרב שמעון בעדני. "במצרים הגיעו היהודים למ"ט שערי טומאה, אבל לפני הגאולה יהיה נסיונות של נ' שערי טומאה. המכשירים האלו הם הטומאה, כולו טומאה וטומאה, וצריכים להתרחק מהם כדי שלא ליפול לטומאה וצריך להתרחק מהם לגמרי כדי להציל את נפשותינו".

בהמשך נמסרו החלטות העצרת: "על החנויות המוכרות מכשירי סלואלר למיניהם הן בעירנו והן בכל חלקי הארץ, לעמוד תחת פיקוח ועדת הרבנים לעניני תקשורת, ואין למכור מכשירים בשום אופן ללא פיקוח.

"אין לקנות מכשירים במקומות שאינם עומדים תחת הפיקוח הנ"ל. וכמו כן אין להיכנס לחנויות אלו לקנות בהן שום מוצר ואף לא מכשירים ומוצרים כשרים ואביזרים שונים.

"הרבנים מוחים בבעלי החנויות המסרבים לקבל פיקוח, ורואים בהם פורצי גדר בעירנו המסכנים את תושבי העיר.

"הרבנים קוראים לכל בעלי החנויות והסוכנים המוכרים מכשירים סלולאריים ליצור קשר מוקדם עם נציגי הרבנים לקבלת הפיקוח. והשם יתברך יערה עלינו רוח טהרה ממרום, ונזכה לגאולה השלימה בקרוב".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו