אריה דרעי
אריה דרעי צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי, שצפוי לעבור ביום ראשון הקרוב לספסלי האופוזיציה, מותח ביקורת על התנהלותו של ראש הממשלה נתניהו בתקופה האחרונה.

"יש לי הרבה ביקורת על נתניהו", אמר דרעי הבוקר (חמישי) בריאיון לתוכנית מרציאנו-סגל המשודרת בגלי צה"ל.

דרעי אף ציין את הטעות המרכזית לדעתו, "לפרק את ממשלת האחדות הנוכחית, שהייתה ממשלה נהדרת – זו הייתה טעות גדולה שלו, וגם שלי שלא נלחמתי איתו".

בהמשך הראיון העריך דרעי שממשלת בנט-לפיד לא תאריך ימים, "נפיל את הממשלה הזאת מהר מאוד. הם רק רוצים לראות את נתניהו מתפנה עם ארגזים".

עם זאת, דרעי הבטיח כי השלטון יועבר בצורה מסודרת: "ניאבק בממשלה בדרכים דמוקרטיות - אבל נעביר את השלטון בצורה הכי מסודרת. אני אעזור למי שיבוא או תבוא במקומי".

יו"ר תנועת ש"ס שיתף במהלך הריאיון במגעים להקמת ממשלה שערך בשבועות האחרונים עם נפתלי בנט. "בנט אמר לי במהלך המשא ומתן 'אתה הכי מתאים לתפקיד רה"מ, הכי מנוסה. למה שלא תיקח את זה?' אבל אין לי את הסגולות של לעשות הכל כדי לשבת על הכיסא הזה".

אריה דרעי: ''המדינה היהודית בסכנה" ערוץ כנסת

שר הפנים היוצא מתכונן לשוב לספסלי האופוזיציה, והכחיש את הדיווחים לפיהם יתפטר מהכנסת: "אני לא הכי חזק בעבודת הכנסת, וחשבתי שאם נלך לאופוזיציה אקדיש את הזמן שלי לדברים אחרים - אבל הבנתי שזאת טעות. נישן בכנסת, נאכל שם, נעבוד ונשרת את הציבור".

דרעי התייחס למתקפה החריפה שהוביל השר יעקב ליצמן כנגד ראש הממשלה המיועד, נפתלי בנט, במהלכה הוא קרא לבנט "להוריד את הכיפה" כי הוא "מבייש אותה".

"כולנו יהודים, לא משנה איזה סוג של כיפה, ואין לאף אחד זכות להגיד מי לא", פייס דרעי. "זה לא הסגנון שלי. הדברים של ליצמן נובעים מכאב נוראי, אל תשפטו אותו על המילה הזו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו