שומרת אחותי: הנשים שהתייצבו לעזרתה של עידית סילמן

קבוצת נשים מכל המגזרים התגייסה לסייע לחברת הכנסת סילמן ולבני משפחתה, לאור האיומים על חייהם בימים האחרונים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ל' בסיון תשפ"א

שומרת אחותי: הנשים שהתייצבו לעזרתה של עידית סילמן-ערוץ 7
שומרת אחותי
צילום: פייסבוק

נשים התגייסו לעזרתה של חברת הכנסת עידית סילמן (ימינה) לאור האיומים על חייה. הנשים, מכל המגזרים בחברה הישראלית, מסייעות לסילמן על ידי ליווי אישי ושמירה עליה ועל הילדים.

הנשים שהתאגדו בקבוצת ''שומרת אחותי'', עורכות קניות ומבצעות סידורים עבור חברת הכנסת סילמן, במטרה למנוע חיכוך שלה עם אזרחים שעלולים לפגוע בה.

הקריאה להתייצב לעזרתה של ח''כ סילמן נשמעה בפורום ''רצות ומשפיעות'' ובפורום ''פמיניסטיות הלכתיות'', שם נכתב: ''חברתנו לקבוצה נמצאת תחת מתקפה בשל עמדותיה הפוליטיות. כמובן שכל אזרח רשאי למחות נגד עמדות שלא מקובלות עליו, אבל המחאה כאן חוצה את גבולות המחאה הלגיטימית: ילדיה מוטרדים בבית הספר, ובשל האיומים שהופנו כלפי היא נאלצת להסתובב עכשיו עם אבטחה''.

אחת הנשים החברות בקבוצת ''פמיניסטיות הלכתיות'' הוסיפה: "אני מקווה ומתפללת עבור כל מדינת ישראל, שנחזור לקיים מחלוקות בצורה מכבדת, שהאלימות תיכשל ולא תשיג את מטרתה להשתיק דעות או מעשים, ושח"כ סילמן תוכל להמשיך לייצג אותנו בכנסת מתוך שליחות, מסירות ותחושת ביטחון אישי''.

בראיון לעיתון ישראל היום סיפרה ח"כ עידית סילמן כי בליכוד היו מוכנים להציע לה "הרים וגבעות" כדי שתערוק מימינה ותטרפד את הקמת ממשלת בנט־לפיד.

"יש לי הצעות בטוחות. הציעו לי להיות שרת הבריאות ולקבל שיריון בליכוד לעשר שנים. אם הייתי רוצה להיות בליכוד, הייתי עפה מכאן מזמן. הכי קל היה לי לצאת מלכה, להיות שיקלי וללכת לליכוד, אבל אני כאן לטווח הארוך וכדי להביא את הערכים שלי לידי ביטוי", אמרה סילמן בראיון שיתפרסם במלואו מחר.

בשבועות האחרונים היא נתקלת באיומים ובהטרדות בהיקף שקשה לזכור, ואף הוצמדה לה אבטחה. "היו אחריי מעקבים, כלי רכב שנסעו אחריי ביום ובלילה", היא מספרת, "אתה רואה אנשים מאורגנים, שלא היית רוצה לפגוש בסמטה בלילה. היה אדם שלחש לי שהוא מאחל שישחטו אותי.

"בני האמצעי, איתן בן ה־11, לא הלך במשך תקופה לבית הספר. אחד ההורים פנה אליו מחוץ לבית הספר ואמר לו, 'אימא שלך שטן, שתישרף בגיהינום'. מורה לשעבר של אחד הילדים הגיב נגדי בפייסבוק במילים קשות. היו מפגינים מול בית הספר של בני הגדול, עילאי, וגם הבת הקטנה שלנו, רק בת 6, חזרה לישון איתנו בלילה".

לכל המבקרים היא עונה בקול ברור: "אני לא בוגדת, אני לוקחת אחריות. אנחנו היחידים שלא בגדנו בעם ישראל. צריך להחזיר את המדינה למסלול".

הממשלה הבאה, אומרת סילמן, תהיה ימנית לא פחות מהממשלה היוצאת, ואולי אף יותר. "אני שומעת הפחדות מכאן ועד חאן אל־אחמר, אבל בסוף ניבחן במעשים שלנו. מי שידע להכניס את השמאל ולזרוק אותנו היה נתניהו. הוא היחיד שדאג לשמאל. הוא דאג לציפי לבני, לאהוד ברק ולאבי ניסנקורן. שהוא לא יספר לנו מי זה שמאל - הוא זרק אותנו בכל פעם ולקח את השמאל. הוא יושב היום בקואליציה עם העבודה וכחול לבן, והיה לוקח בשמחה גם את לפיד אם היה מתאפשר לו".

בראיון מתייחסת סילמן גם לדחיית מצעד הדגלים ליום שלישי הבא, עובדה שמעבירה את ההחלטה לממשלה הבאה. "הקבינט, שמנוהל על ידי הממשלה, ברח מאחריות וגלגל אותה הלאה", היא מכריזה, "ברמה העקרונית, ברור שבן אדם יכול להסתובב עם דגל ישראל איפה שהוא רוצה, בכל מקום, כולל בשער שכם ובעיר העתיקה. אי אפשר לומר שיש התרסה בשער שכם כשכל אחד בדרום מסתובב עם קלצ'ניקוב. השאלה היא אם שלטון החוק קיים. כרגע זה לא המצב".