הפסקת החשמל באולם שבגן נר אתמול
הפסקת החשמל באולם שבגן נר אתמול צילום: אלן שיבר, מנהלת הליגה

העולה לגמר ליגת העל בכדורסל תקבע על שולחן הדיונים? אחרי הפארסה הגדולה אמש במשחק השני של חצי גמר הפלייאוף בין הפועל גלבוע גליל להפועל חולון, כאשר פחות מ-7 דקות לסיום המשחק כבה החשמל למשך כמעט שעה וגרם להפסקת המשחק, היום (חמישי) בשעה 16:30 ידונו באיגוד הכדורסל בהחלטה מה לעשות בנידון.

כזכור, משחק חצי הגמר שנערך אמש באולם גן נר שבעמק יזרעאל, אולמה הביתי של גלבוע גליל, היה משחק חצי הגמר השני בסדרה בין גלבוע לחולון, כאשר במשחק הראשון ניצחה גלבוע באולמה הביתי של חולון.

אמש, פחות מ-7 דקות מסיום המשחק, כשגלבוע הובילה בתוצאה 55:60, הפסקת חשמל איזורית שמקורה היה בגנרטור הראשי של האיזור, גרמה להפסקת המשחק למשך כמעט שעה.

למרות הסיכום שהתקבל בשטח בין שני המועדונים, צוות השיפוט ומנהלת ליגת העל בכדורסל, כי יחכו שעה עד להחזרת האור והחשמל לפני שיחליטו על הפסקת המשחק, בהפועל חולון החליטו שלא לשוב ולשחק על אף שהאור והחשמל חזרו 2 דקות לפני תום השעה שהקציבו מראש.

היום כאמור בשעה 16:30 ידונו בהחלטה מה לעשות עם תוצאת המשחק, כאשר במנהלת הליגה הודיעו אמש לחולון כי סירובם לחזור ולשחק יגרור הפסד טכני, בעוד בחולון אמרו כי מדובר בסכנת נפשות בשל ההפסקה הארוכה שפגעה בכושר השחקנים.

בחולון כבר נערכים להחלטת איגוד הכדורסל כשבהודעה רשמית מטעם נכתב כי "בהמשך לאירועי אמש, ולדיון הצפוי בגורל המשחק, במועדון מצפים להחלטה הנכונה בדבר קיום משחק חוזר".

במקביל הודיעה הנהלת חולון כי שכרה את שירותיו של עו"ד רועי רוזן זאת למקרה של החלטה על הפסד טכני, כאשר שם מתכננים אף להוציא צו מניעה על קיום סדרת הגמר במקרה של החלטה שגלבוע תעלה לשחק מול מכבי ת"א ביום ראשון הקרוב.

"כולנו תקווה שהשכל הישר ינצח, וההכרעות ייעשו על הפרקט בצורה הספורטיבית ביותר על מנת שנוכל להתרכז בכדורסל ובהכנה מקצועית למשחק חוזר, ולא לעסוק בערכאות משפטיות ובצווי מניעה", אמרו בחולון.

מנגד, גם בגלבוע לא מוותרים כאשר ארצי פרטי, מנכ"ל גלבוע/גליל, הגיב לאיומי חולון ואמר: "שחקנינו התייצבו לחימום מוכנים לחידוש המשחק, לעומתם שחקני הפועל חולון בחרו שלא להתייצב בפרקט במטרה לסיים את המשחק. אני בטוח, וסמוך כי במידה והתוצאה הייתה הפוכה - קרי הובלה של הפועל חולון על גלבוע/גליל במשחק - הטון השולט של דוברי חולון היה כי חובה להמשיך את המשחק. אנחנו דוחים כל טענה על חוסר ספורטיביות, אנחנו קבוצת ספורט ששמה לרגל עיניה את עיקרון הספורטיביות כדבר החשוב ביותר, אך לנוכח האילוצים היה מתבקש חידושו המשחק. ולו בשם הספורטיביות".

מנכ"ל גלבוע איים גם הוא כי במקרה של החלטה על משחק חוזר תשקול קבוצתו שלו צעדים, בהם אי הופעה למשחק חצי הגמר החוזר.

נציין כי בשנים האחרונות היו שני מקרים בלבד בהם הוחלט על ביטול משחק וקיום משחק חוזר, שניהם היו קשורים דווקא לטבעת הסל ולא להפסקת חשמל, כאשר בשנת 2009 נשבר סל באולם הפחים, אולמה הביתי לשעבר של חולון, במשחק מול אליצור אשקלון ואחרי שעה של נסיונות החלפה, הוחלט לבטל את המשחק ובשנת 2018 זה קרה כאשר הטבעת באולם באשדוד נשברה ואחרי חצי שעה של ניסיונות החלפה הוחלט לדחות את המשחק מול הפועל ירושלים.

האם גם הפעם יחליטו באיגוד הכדורסל על קיום משחק חוזר או שמא יתנו את האישור הרשמי לגלבוע לחגוג העפלה לגמר הפיינל-פור לראשונה אחרי עשור?

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו