צה"ל: אין מניעה ביטחונית לפרסם את שמו ותמונתו של קצין המודיעין שמת בכלא

צה"ל: אין מניעה לפרסם את שמו ותמונתו של קצין המודיעין שמת בכלא, איסור פרסום הפרטים בשלב זה הוא לבקשת המשפחה.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ל' בסיון תשפ"א

צה"ל: אין מניעה ביטחונית לפרסם את שמו ותמונתו של קצין המודיעין שמת בכלא-ערוץ 7
כלא
צילום: איסטוק

צה"ל אישר היום (חמישי) כי אין מניעה ביטחונית לפרסום שמו ותמונתו של קצין המודיעין שמת בכלא אך המשפחה היא זאת שמתנגדת לכך.

גורם בצה"ל מציין כי במהלך שהותו בכלא זכה הקצין לקבל את מלוא הזכויות המגיעות לו כנדרש. ככל כלוא הקצין קיבל באופן שוטף טיפול רפואי וליווי של גורמי בריאות הנפש.

בני משפחתו של הקצין ביקרו אותו בבסיס הכליאה והיו עמו בקשר שוטף. בנוסף, הקצין עמד בקשר עם שתיים מידידותיו, וגורמים מאגף המודיעין ביקרו אותו מספר פעמים.

עוד מציין הגורם כי החקירה העלתה כי הקצין היה מודע לפוטנציאל הנזק לביטחון המדינה כתוצאה ממעשיו, ואף ניסה להסתירם.

בצה"ל מציינים כי מותו הטראגי של הקצין ז"ל נבחן בימים אלו בחקירה ייעודית של היחידה לחקירות פנים (היחק"פ) באגף כח האדם. היחק"פ היא המקבילה הצבאית למח"ש, אשר פועלת באופן עצמאי ובראשה עומד משרת מילואים בכיר.

עוד נציין כי באגף כוח האדם מונה צוות מומחים, בראשותו של תא"ל (מיל') מיקי לוריא, שיבחן בראייה מערכתית ורחבה את מערך הכליאה בצה"ל, בדגש על כליאה של כלואים בעלי מאפיינים ייחודיים.

משפחת הקצין הגיבה "דובר צה"ל שכח שאנחנו לא בשנות ה-80, וכמו שאי אפשר להעלים אף אדם, כך אי אפשר לפרסם הודעות בלתי אחראיות. תוכן ההודעה מנוגד לסיכומים עם הפרקליטות - הסיכונים הביטחוניים שבפרסום עדיין לא נבחנו על ידי אגף המבצעים".