אלפי בני אדם משתתפים הערב (חמישי) בהפגנה ליד משכן הכנסת בירושלים, תחת הכותרת "לא לממשלת שמאל".

את ההפגנה מארגנים מטה מאמץ ופורום המחנה הלאומי הנאבקים למען המשך שלטון הימין ונגד ממשלת בנט-לפיד שצפויה לקום בשבוע הבא.

הרב יהודה בן ישי, אביה של רות פוגל הי"ד, אמר בהפגנה: "באנו לכאן למנוע מחלוקת בעם ישראל. לאויבנו מטרה ברורה להכניס בתוך עם ישראל מחלוקת. מצאו מילים יפות כדי להסתנן ולהיכנס ללבבות של עם ישראל הטהור".

מירב חג'אג', אמא של שיר הי"ד שנרצחה בפיגוע דריסה בטיילת ארמון הנציב בירושלים אמרה במהלך ההפגנה לערוץ 7, "אני עומדת כאן וזועקת בשמי, בשם בתי שלא נמצאת כאן ובשם משפחות השכול כנגד אותה ממשלה שמהווה סכנה לעם ישראל. חברי הכנסת של ימינה ולקחו את הקול שלי והקימו ממשלה עם תומכי טרור למרות שהבטיחו לנו שילחמו בטרור. אנחנו מרגישים יריקה בפרצוף".

הרצל חג'אג' הוסיף, "אנחנו לא נשתוק להם ולא נעזוב אותם ונזכיר להם שהם הקימו כל יום ממשלת טרור וממשלה של מחבלים ולא ממשלת שינוי".

איש החינוך והמועמד המוסלמי הראשון ששובץ ברשימת הליכוד לכנסת, נאיל זועבי אמר במהלך ההפגנה לערוץ 7, "הימין קיבל 65 מנדטים ואף אחד לא יכול לקחת אותם ולתת אותם ללפיד. אני לא מבין איך בנט נותן ללפיד את השלטון? צריך להכניס את הערבים לממשלה אבל ציפיתי ממנסור עבאס מי הוא ועל הזהות שלו. אני מגדיר את הזהות שלי כערבי ישראלי ואין לי מדינה או דגל אחר זו מדינתי וציפיתי לדעת לאן רע"מ חותר".

אתה הערבי הישראלי היחידי כאן בהפגנה? "אני לא היחידי כאן כי יש עוד 30 אלף ערבים שלא כאן אבל שנתנו את אמונם לנתניהו והוציא אותנו מהקורונה ועשה שלום עם מדינות ערב וחיבר ערבי ישראל לישראל".

השבעת הממשלה תתקיים ביום ראשון הקרוב בכנסת. הצבעת האמון על הממשלה החדשה, בראשות יו"ר ימינה נפתלי בנט ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד, תיערך בישיבה מיוחדת במליאה. קודם לכן תיערך הצבעה לבחירת יו"ר לכנסת ה-24.

הפגנה בירושלים: "לא לממשלת שמאל"

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו