איתמר בן גביר בשער-שכם: "מקווה שמותר לי לנשום במדינת ישראל"

ח"כ בן גביר הניף את דגל ישראל בשער שכם ותקף את המפכ''ל שאסר לערוך מצעד עם דגלי ישראל. "חבר כנסת לא יכול לצעוד? הייתי מצפה שנתניהו יפגין משילות".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ל' בסיון תשפ"א | עודכן: 22:32

איתמר בן גביר בשער-שכם: "מקווה שמותר לי לנשום במדינת ישראל"-ערוץ 7
איתמר בן גביר בשער-שכם
צילום: יהונתן גוטליב

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר הגיע אחר הצהריים (חמישי) לשער שכם, לאחר שנאסר עליו לצעוד עם דגלי ישראל בעיר העתיקה.

בן גביר המלווה במאבטחים תקף את מפכ''ל המשטרה קובי שבתאי שאסר לקיים את מצעד הדגלים: "חבר כנסת לא יכול לצעוד בעיר העתיקה? זו כניעה לטרור. הייתי מצפה שנתניהו יפגין משילות. יש הידרדרות בשלטון הדמוקרטי בישראל".

בשיחה עם ערוץ 7 אמר בן גביר: ''המשטרה יכולה לקפל את המתפרעים תוך שתי דקות. אם יש מתפרעים תעצרו אותם. מי הם הפורעים האלה, המפכ"ל מתקפל בפני זה? מה השלב הבא? אני אנשום זה גם איום? יש איומים על החיים שלי''.

ערבים צעקו "אללה אכבר" לעברו של ח"כ בן גביר שהניף דגל ישראל בשער שכם. עשרות הערבים הפגינו בסמוך, חמישה מהם נעצרו על ידי המשטרה לאחר שהפרו את הסדר.

בן גביר נשמע להנחיות המשטרה ולא הגיע עם מאות פעילים למקום, אך הוא השמיע מחאה חריפה נגד מפכ"ל המשטרה ''שנכשל בלוד ורמלה והיום הוא שולל מחברי כנסת את זכות החסינות הנתונה להם ומונע הנפת דגל ישראל 100 מטר מהרכבת הקלה".

כזכור , מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יעקב שבתאי החליט לאסור על חבר הכנסת בן גביר ועל חברת הכנסת מאי גולן לצעוד היום בשער שכם בירושלים, בטענה ש"צעדת חברי הכנסת עלולה להגיע עד כדי פגיעה בביטחון המדינה".

בתגובה להחלטה אמר ח"כ בן גביר כי "זה קץ הדמוקרטיה". לדבריו "המפכ"ל נכשל בטיפול בפורעים בלוד, בדרום ובהר הבית ועכשיו בהחלטה חסרת תקדים הוא פוגע בחסינות חברי כנסת". עוד אמר בן גביר כי הוא מצפה שראש הממשלה נתניהו יהפוך את ההחלטה.

שלשום החליט הקבינט המדיני-ביטחוני כי מצעד הדגלים יתקיים ביום שלישי הבא במתווה שיוסכם בין המשטרה ובין מארגני המצעד. בהודעה בסיום דיון הקבינט נאמר כי ראש הממשלה נתניהו ראה חשיבות בהגעה להסכמה רחבה על קיום המצעד ועל כן עשה הפסקה בישיבה ופנה לשר הביטחון בני גנץ כדי להגיע להסכמה.טוען....