אחרי 21 שנים: הדרבי הירושלמי חוזר

בהגרלת משחקי הכדורגל הישראלי לעונת 2021/22 נקבע כי משחק העונה במחזור 3, דרבי תל אביבי במחזור 9. ומתי דרבי ירושלמי?

נרי וייס - ערוץ 7 , ל' בסיון תשפ"א

אחרי 21 שנים: הדרבי הירושלמי חוזר-ערוץ 7
אוהדי הפועל ירושלים. חוזרים לליגת העל
צילום: פלאש 90

שבוע וחצי אחרי סיום עונת 2020/21 של הכדורגל הישראלי, היום (חמישי) התקיימה כבר הגרלת המשחקים לעונה הבאה, עונת 2021/22.

ההגרלה שהתקיימה באצטדיון נתניה היום כללה לראשונה מזה 21 שנים, קבוצה אדומה מירושלים, קבוצת האוהדים הפועל ירושלים שהעפילה לליגת העל, כמו גם את הפועל נוף הגליל שהעפילה איתה מהליגה השניה וכן כל יתר קבוצות ליגת העל בכדורגל.

עוד קודם להגרלת משחקי ליגת העל בכדורגל לעונה הבאה, נקבעו סדר המשחקים של גביע הטוטו, מפעל הכדורגל השלישי בחשיבותו בכדורגל הישראלי שייצא לדרך בעוד חודש וחצי בלבד ב-31 ביולי.

קבוצות הליגה התחלקו לשלושה בתים: מסלול אירופה ושני בתים של מסלול הליגה.

במסלול אירופה ישחקו הנציגות שהעפילו למפעלים האירופיים העונה - האלופה מכבי חיפה, מחזיקת הגביע וסגניתה מכבי ת"א, מ.ס אשדוד והפועל באר שבע.

בית א' של מסלול הליגה יכיל את קבוצות הכדורגל מהצפון - קריית שמונה, בני סכנין, הפועל נוף הגליל, הפועל חיפה והפועל חדרה.

ומסלול ב' של הליגה יהיה של כל יתר הקבוצות שנותרו - מכבי נתניה, מכבי פתח תקווה, הפועל תל אביב, בית"ר ירושלים, הפועל ירושלים.

על פי ההגרלה, כבר במחזור הראשון של גביע הטוטו תיפגשנה הפועל ירושלים ובית"ר ירושלים לדרבי ירושלמי ראשון לאחר 21 שנים שלא התקיים, ומועד הגמר נקבע לבין ה-21-23 בספטמבר.

ליגת העל בכדורגל תחל כחודש לפני גמר גביע הטוטו, ב-28 באוגוסט ותסתיים ב-21 במאי.

בהגרלת המשחקים נקבע כי המשחק המרכזי של מחזור הפתיחה יפגיש בין בית"ר ירושלים להפועל באר שבע, כאשר כבר במחזור השני תשחק בית"ר משחק דרבי שני בתוך חודש כשתתארח אצל הפועל ירושלים באצטדיון טדי שבבירה.

עוד נקבע כי האלופה מכבי חיפה ומחזיקת הגביע וסגניתה מכבי ת"א ייפגשו למשחק העונה הראשון ביניהן לעונת 2021/22 כבר במחזור השלישי והדרבי התל אביבי הראשון של העונה ומשחק שחזור גמר גביע המדינה בכדורגל יתקיים במחזור ה-9. אי אפשר כבר לחכות.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il