להט"בים, תחבורה ציבורית בשבת, חינוך לדמוקרטיה והגנת הסביבה: ההסכם המלא בין מרצ ליש עתיד

מרצ ויש עתיד חתמו על ההסכם הקואליציוני שאינו מחייב את מפלגת ימינה ואף כפוף לזכות וטו של בנט. עד מחר בשעה 16:00 ייחתמו כל ההסכמים עם הסיעות החברות בקואליציה החדשה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ל' בסיון תשפ"א

להט"בים, תחבורה ציבורית בשבת, חינוך לדמוקרטיה והגנת הסביבה: ההסכם המלא בין מרצ ליש עתיד-ערוץ 7
ניצן הורוביץ
צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

מפלגות יש עתיד ומרצ חתמו אחר הצהריים (חמישי) על ההסכם הקואליציוני ביניהן, לקראת כינון הממשלה החדשה שתושבע ביום ראשון הקרוב.

עד מחר בשעה 16:00 חייבים להיחתם הסכמים עם כל הסיעות החברות בקואליציה החדשה ולהיות מונחים על שולחן הכנסת לקראת השבעת הממשלה בראשות נפתלי בנט ויאיר לפיד.

ההסכם כולל התחייבות לקידום זכויות הקהילה הלהט"בית, קידום תחבורה ציבורית בשבת וביטול חוק המרכולים. עוד נכתב כי לא תצורף סיעה לממשלה ללא הסכמת מרצ. מרצ ויש עתיד התחייבו גם להימנע מצעדים חד-צדדיים בתחום המדיני.

ההסכם המלא

נדגיש כי נפתלי בנט, ראש הממשלה המיועד, אינו מחויב לכל הסעיפים הללו בהסכם איתו. מפלגת ימינה גם נהנית מהיכולת להטיל וטו על כל יוזמה בנושאי דת ומדינה, כך שנושאים כמו זכויות להט"בים ותחבורה בשבת לא צפויים להיות מקודמים בממשלה הבאה, אלא אם תושג הסכמה סביבם.

השבעת הממשלה תתקיים ביום ראשון הקרוב בכנסת. הצבעת האמון על הממשלה החדשה, בראשות יו"ר ימינה נפתלי בנט ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד, תיערך בישיבה מיוחדת במליאה. קודם לכן תיערך הצבעה לבחירת יו"ר לכנסת ה-24.