הרב אריה שטרן: די לקריאות החרפה נגד הממשלה החדשה

רבה של ירושלים במסר לתוקפי ממשלת בנט - "גם אם מסתייגים מאוד מדרך הרכבת הממשלה, עלינו לזכור שאנשים אחים אנחנו".

ערוץ 7 , ל' בסיון תשפ"א

הרב אריה שטרן: די לקריאות החרפה נגד הממשלה החדשה-ערוץ 7
הרב אריה שטרן
photo by Noam Revkin Fenton/Flash 90

רבה של ירושלים הרב אריה שטרן מודאג מהקריאות הקשות נגד ראש המשלה המיועד נפתלי בנט, יו"ר מפלגת ימינה.

הרב שטרן פרסם קריאה שבה אמר: "נחרדתי לראות בימים האחרונים קריאות חריפות נגד הממשלה שקמה, עלינו לזכור שגם אם מסתייגים מאוד מדרך הרכבתה ראוי להימנע מקריאות חריפות שעלולות לגרום להחרפת האווירה ואף לאלימות, עלינו לזכור שאנשים אחים אנחנו".

השבעת הממשלה תתקיים ביום ראשון הקרוב בכנסת. הצבעת האמון על הממשלה החדשה, בראשות יו"ר ימינה נפתלי בנט ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד, תיערך בישיבה מיוחדת במליאה. קודם לכן תיערך הצבעה לבחירת יו"ר לכנסת ה-24.

מוקדם יותר היום אמר שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי: "יש לי הרבה ביקורת על נתניהו". בריאיון לתוכנית מרציאנו-סגל המשודרת בגלי צה"ל ציין דרעי כי "לפרק את ממשלת האחדות הנוכחית, שהייתה ממשלה נהדרת – זו הייתה טעות גדולה שלו, וגם שלי שלא נלחמתי איתו".

בהמשך הראיון העריך דרעי שממשלת בנט-לפיד לא תאריך ימים, "נפיל את הממשלה הזאת מהר מאוד. הם רק רוצים לראות את נתניהו מתפנה עם ארגזים".

עם זאת, דרעי הבטיח כי השלטון יועבר בצורה מסודרת: "ניאבק בממשלה בדרכים דמוקרטיות - אבל נעביר את השלטון בצורה הכי מסודרת. אני אעזור למי שיבוא או תבוא במקומי".

יו"ר תנועת ש"ס שיתף במהלך הריאיון במגעים להקמת ממשלה שערך בשבועות האחרונים עם נפתלי בנט. "בנט אמר לי במהלך המשא ומתן 'אתה הכי מתאים לתפקיד רה"מ, הכי מנוסה. למה שלא תיקח את זה?' אבל אין לי את הסגולות של לעשות הכל כדי לשבת על הכיסא הזה".