אוקראינה
אוקראינה צילום: יהב גמליאל, פלאש 90

פרובוקציה או אמירה פוליטית? יממה לפני פתיחת טורניר אליפות אירופה בכדורגל, היורו, הודיעה היום (חמישי) אופ"א, ארגון הכדורגל האירופי לנבחרת אוקראינה כי עליה להדפיס מחדש את חולצות שחקני הנבחרת לטורניר היוקרתי בשל שימוש בסמלים פוליטיים.

לפני שלושה ימים חשפה אוקראינה את חולצות הנבחרת הרשמיות לקראת הטורניר היוקרתי בו ישחקו במסגרת בית ג', יחד עם נבחרות הולנד, אוסטריה וצפון מקדוניה.

על החולצות החדשות הודפסה מפת אוקראינה כשהיא כוללת את חצי האי קרים אשר הקהילה הבינלאומית משייכת אותו לאוקראינה. מנגד, הרוסים החליטו כי הם מספחים אליהם את חצי האי ומחשיבים אותו לחלק בלתי נפרד מהם, כאשר כבשו אותו ב-2014, כך שהדפסת המפה עם האי קרים על חולצות שחקני אוקראינה עוררה מחדש עימות וסערה בין אוקראינה לרוסיה.

אם זה לא מספיק, על המפה האוקראינית שהופיעה על החולצה, נכתבו המשפטים: "ניצחון לאוקראינה!" ו"ניצחון לגיבורים!" - שני משפטים שמהווים ביטויים צבאיים.

ברוסיה כמובן רעשו על החולצות החדשות של הנבחרת האוקראינית שבמקרים מסויימים יכולה להיפגש איתם בשלבי הנוק-אאוט של הטורניר, ובאופ"א חששו מתקרית פוליטית והודיעו לאוקראינה כי עליהם להדפיס מחדש את חולצות הנבחרת.

"לאחר בחינות רבות, הסלוגן שהופיעה בתוך הצווארון בו נכתב, "תהילה לגיבורים שלנו" הוא בעל אופי פוליטי בעליל וצריך להסיר אותו", כתבה אופ”א בדרישתה מאוקראינה לשנות את המדים הלאומיים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו