עו"ד בעז קראוס
עו"ד בעז קראוס ללא

בצוואתה האחרונה א' ביקשה להוריש את כל רכושה לשתי בנותיה שנותרו בחיים ואילו את הנכדים מהבן שנפטר נישלה מהירושה מאחר והזניחו ונטשו אותה ואת אביהם.

לאחר גרושים מכוערים האב סבל מניכור הורי שעודדה גרושתו, והקשר עם הילדים נותק. הדבר גרם לו לשקוע בדיכאון עמוק וייאוש עד כדי התדרדרות לחיים ברחוב. אמו נאלצה לשאת בנטל הטיפול הפיזי והנפשי בו עד שקרסה.

האחיות ניסו לסייע ובכוחות משותפים רכשה האם דירה קטנה עבורו. לבסוף האח נפטר מדלקת ריאות, תוצאה של תזונה לקויה והזנחה. למרות הנתק, הילדים קיבלו את הדירה של אביהם בירושה, אך זה לא הספיק להם. לאחר שנפטרה הסבתא, התנגדו לצוואת האם ותבעו חלק בירושה למרות שבצוואה הם נושלו באופן מפורש, נישול שנבע מכך שהסבתא לא סלחה להם על שנטשו את אביהם ועל שאפילו לא טרחו להגיע לבקרו בבית החולים ברגעיו האחרונים.

בהתנגדות לצוואה שהגישו הנכדים לבית המשפט נטענו שלל טענות ביניהן הטענה שאחיות אביהן מנעו מהם קשר עם הסבתא והשפיעו עליה בצורה פסולה לערוך את הצוואה. בבית המשפט התברר שהנכדים הם אלו שבחרו לא לשמור על קשר עם אביהם וסבתם למרות תחנוני האב ששיווע לקשר איתם, כפי שנמצא במכתביו שלא זכו למענה.

עוד התברר שהסבתא הייתה עצמאית ונהגה ללכת לבדה למועדון הקשישים ושמרה על קשר עם אחיה ואחיותיה, דבר המעיד כי בנותיה בוודאי לא מנעו ממנה קשר אל העולם החיצון וכי הנכדים יכלו ליצור קשר ככל שרצו. במהלך 15 השנים האחרונות הנכדים נפגשו פעמים בודדות ואקראיות עם אביהם וסבתם, ולמרות זאת מציגים את עצמם כקורבנות תוך העלאת שלל טענות שקרסו בבית המשפט: טענות לפגמים בצוואה, אי כשירות המנוחה לכתיבת צווואה, השפעה בלתי הוגנת על המנוחה וטענה לאי סבירות של הצוואה.

עו"ד בעז קראוס שייצג את בנות המנוחה מסר "התובעים העלו שלל טענות חסרות בסיס שהופרכו כולן. המנוחה הייתה מודעת היטב לנעשה סביבה ובחרה ביוזמתה לערוך צוואה באופן מסודר באמצעות עו"ד אותו הכירה שנים. התנהלות התובעים הייתה חסרת תום לב ועמדה המשך ישיר לניכור ולחוסר הכבוד בו נהגו כלפי אביהם וכלפי סבתם. יש לברך על עשיית הצדק". בתוך כך, בית הדין קבע שהטענות הנכדים משוללות יסוד, פסק לטובת האחיות וחייב את התובעים בהוצאות משפטיות.

אך בזאת לא תם הסיפור, למרות פסיקת בית המשפט, הנכדים מסרבים לשחרר את הדירה בפריז שהורישה הסבתא לשתי בנותיה ומנצלים פרוצדורה של הביורוקרטיה הצרפתית כדי להמשיך להיות רשומים כבעלים בנכס ובכך מסנדלים את הדודות שלהם מלמכור או להשכיר את הנכס. בינתיים הדירה עומדת נטושה וצוברת חובות עד כדי חשש להחרמה של השלטונות המקומיים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו