אוהדי חולון. ספגו הפסד טכני
אוהדי חולון. ספגו הפסד טכניצילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

כצפוי. הפועל חולון נענשה הערב (חמישי) בהפסד טכני בעקבות סירובה לחדש אתמול את משחק חצי גמר הפלייאוף השני מול הפועל גלבוע גליל לאחר הפסקת חשמל בת 58 דקות.

ההחלטה על ניצחון טכני לזכות גלבוע גליל ונגד חולון התקבלה בתום דיון סוער שארך מספר שעות בבית הדין של איגוד הכדורסל, ולמעשה זו קבעה כי לראשונה מזה עשור גלבוע גליל שוב תשחק בפיינל-פור ליגת העל בכדורסל כשתפגוש בגמר את האלופה בשלוש השנים האחרונות, מכבי ת"א, עליה גברה פעמיים כבר העונה.

אל הדיון היום הגיעה חולון לאחר שסירבה לחזור ולשחק אמש במשחק השני של סדרת חצי גמר הפלייאוף מול גלבוע כשהיא בפיגור של 0:1 בסדרה.

היה זה לאחר שקצת פחות מ-7 דקות לסיום המשחק, כשהתוצאה עמדה על 55:60 לזכות גלבוע, הפסקת חשמל איזורית ורחבה הביאה להפסקת המשחק באולמה של גלבוע שבקיבוץ גן-נר שבעמק יזרעאל.

למרות סיכום שהושג בין כל הצדדים במשחק - שתי הקבוצות, נציגי מנהלת הליגה, שופטי המשחק והמשקיף כי יחכו שעה מתחילת הפסקת החשמל עד להחלטה על הפסקת המשחק וקיום משחק חוזר, ואחרי שהחשמל חזר 2 דקות לסיום השעה הנקובה, החליטו שחקני חולון כי הם לא עולים לחדש את המשחק, זאת על אף איום מנהלת הליגה כי משמעות הדבר הינה הפסד טכני.

בחולון טענו לאוזלת ידה של גלבוע וכי החשמל חזר לאחר שעה ולא אחרי 58 דקות.

הדיין צבי רויזן עוד ניסה להשיג פשרה כאשר שלח את חולון להשיג הסכמה של גלבוע לקיום משחק חוזר, ומשסירבה גלבוע לקיום משחק שכזה, הודיע כי הוא נצמד לתקנון הליגה ובשל כך פסק על הפסד טכני לחולון שמעניק לגלבוע גליל את הכרטיס לשלב גמר הפלייאוף של ליגת העל בכדורסל.

בפסיקתו כתב הדיין כי "לא ייתכן שהשחקנים יחליטו על דעת עצמם כיצד לנהוג, היה כאן אי ציות ומדובר בעבירה".

בהפועל חולון הודיעו כי במקביל לערעור שיגישו בהקדם לבית הדין העליון של איגוד הכדורסל, יגישו שם גם בקשה לצו מניעה מבית משפט אזרחי לסדרת הגמר בין גלבוע למכבי ת"א שאמורה לצאת לדרך כבר ביום ראשון הקרוב, זאת עד להכרעה סופית בנושא.

בינתיים במשטרת עפולה הוציאו צו סגירה לאולמה הביתי של גלבוע גליל, אולם גן-נר, זאת עד לתיקון הליקויים שהתגלו אמש בהפסקת החשמל.

על פי הודעת המשטרה, הגנרטור, תאורת החירום, מערכת הכריזה ומצלמות האולם לא פעלו כמתחייב בהפסקות חשמל, ועל כן הוחלט לסגור לאלתר ובהתאם לחוק הבטיחות את האולם הצפוני. משמעות הדבר היא כי אם אכן יתקבל ערעור חולון ויקבע משחק חוזר מול גלבוע, זה ככל הנראה לא יתקיים באולם שבעמק יזרעאל.

כעת הכדור שוב בידיים של בית המשפט ובית הדין של איגוד הכדורסל.