מייק אוונס
מייק אוונס Ronen Horesh \ GPO

מייק אוונס, ממנהיגי האוונגליסטים בעולם, מייסד התנועה הציונית הנוצרית הפרו-ישראלית הגדולה בעולם, בה חברים 77 מיליון חסידים ציוניים נוצרים, המייצגת 10% מכל העולם הציוני הנוצרי, שלח מכתב אישי לכל חברי הכנסת והשרים.

במכתבו כותב אוונס:

אני פונה אליכם בענווה, לפני שההצבעה הסופית תהפוך לרשמית ביום ראשון, ה-13 ביוני.

אני מבקש שהיום, יום שישי, תגשו לכותל עם הרב שלכם, תניחו שם תפילין, תצטנעו, תתפללו, ותחפשו את פני אלוקים, שאולי תשמעו קולו משמיים ותדעו את רצונו בנושא הבחירות.

רבים מכם אינם סומכים על אלוקים. אתם סומכים על זרוע הבשר, שזו עבודת אלילים. ירמיהו הנביא עמד מול העיר ירושלים, ראה את עבודת האלילים, וניבא מה יקרה אם העם לא יחזור בתשובה. לעגו לו, וירקו עליו, ודחו את דבריו. כל מה שחזה ירמיהו התרחש.

אני מתפלל שכל רב במדינת ישראל יקרא לכל יהודי ירא שמים אל הכותל ביום שישי, 11 ביוני, לתפילה המבוססת על דברי הימים ב', ז', י”ב-ט”ו, נבואתו של שלמה המלך:

"(יב) וירא יהוה אל שלמה בלילה ויאמר לו שמעתי את תפלתך ובחרתי במקום הזה לי לבית זבח: (יג) הן אעצר השמים ולא יהיה מטר לשם אצוה על חגב לאכול הארץ ואם אשלח דבר בעמי: (יד) ויכנעו עמי אשר נקרא שמי עליהם ויתפללו. ויבקשו פני וישבו מדרכיהם הרעים ואני אשמע מן השמים ואסלח לחטאתם וארפא את ארצם: (טו) עתה עיני יהיו פתחות ואזני קשבות לתפלת המקום הזה"

כבודכם השרים, מדינת ישראל לא הייתה הרעיון שלכם. זה היה אלוקים. העם היהודי לא היה הרעיון שלכם. זה היה אלוקים, הכל, כל נשימה שאתם נושמים היא מתנה מאלוקים. באתם ממנו, ותחזרו אליו. הנביא ישעיהו מדבר אליכם עכשיו דרך הספר שלכם. בישעיהו מ' כתוב:

"(א) נחמו נחמו עמי יאמר אלהיכם: (ב) דברו על לב ירושלם וקראו אליה כי מלאה צבאה כי נרצה עונה כי לקחה מיד יהוה כפלים בכל חטאתיה: (ג) קול קורא במדבר פנו דרך יהוה ישרו בערבה מסלה לאלהינו: (ד) כל גיא ינשא וכל הר וגבעה ישפלו והיה העקב למישור והרכסים לבקעה: (ה) ונגלה כבוד יהוה וראו כל בשר יחדו כי פי יהוה דבר: (ו) קול אמר קרא ואמר מה אקרא כל הבשר חציר וכל חסדו כציץ השדה:

(ז) יבש חציר נבל ציץ כי רוח יהוה נשבה בו אכן חציר העם: (ח) יבש חציר נבל ציץ ודבר אלהינו יקום לעולם: (ט) על הר גבה עלי לך מבשרת ציון הרימי בכח קולך מבשרת ירושלם הרימי אל תיראי אמרי לערי יהודה הנה אלהיכם: (י) הנה אדני יהוה בחזק יבוא וזרעו משלה לו הנה שכרו אתו ופעלתו לפניו:

(יא) כרעה עדרו ירעה בזרעו יקבץ טלאים ובחיקו ישא עלות ינהל: (יב) מי מדד בשעלו מים ושמים בזרת תכן וכל בשלש עפר הארץ ושקל בפלס הרים וגבעות במאזנים: (יג) מי תכן את רוח יהוה ואיש עצתו יודיענו: (יד) את מי נועץ ויבינהו וילמדהו בארח משפט וילמדהו דעת ודרך תבונות יודיענו:

(טו) הן גוים כמר מדלי וכשחק מאזנים נחשבו הן איים כדק יטול: (טז) ולבנון אין די בער וחיתו אין די עולה: (יז) כל הגוים כאין נגדו מאפס ותהו נחשבו לו: (יח) ואל מי תדמיון אל ומה דמות תערכו לו:

(יט) הפסל נסך חרש וצרף בזהב ירקענו ורתקות כסף צורף: (כ) המסכן תרומה עץ לא ירקב יבחר חרש חכם יבקש לו להכין פסל לא ימוט: (כא) הלוא תדעו הלוא תשמעו הלוא הגד מראש לכם הלוא הבינותם מוסדות הארץ: (כב) הישב על חוג הארץ וישביה כחגבים הנוטה כדק שמים וימתחם כאהל לשבת:

(כג) הנותן רוזנים לאין שפטי ארץ כתהו עשה: (כד) אף בל נטעו אף בל זרעו אף בל שרש בארץ גזעם וגם נשף בהם ויבשו וסערה כקש תשאם: (כה) ואל מי תדמיוני ואשוה יאמר קדוש: (כו) שאו מרום עיניכם וראו מי ברא אלה המוציא במספר צבאם לכלם בשם יקרא מרב אונים ואמיץ כח איש לא נעדר: (כז) למה תאמר יעקב ותדבר ישראל נסתרה דרכי מיהוה ומאלהי משפטי יעבור: (כח) הלוא ידעת אם לא שמעת אלהי עולם יהוה בורא קצות הארץ לא ייעף ולא ייגע אין חקר לתבונתו: (כט) נתן ליעף כח ולאין אונים עצמה ירבה: (ל) ויעפו נערים ויגעו ובחורים כשול יכשלו: (לא) וקוי יהוה יחליפו כח יעלו אבר כנשרים ירוצו ולא ייגעו ילכו ולא ייעפו:"

אלו דברי אלוקים אשר נאמרים אליכם מפי נביא אמיתי, בדיוק כפי שירמיהו היה נביא. ב- 30 ביוני 1980, רוח אלוהיכם דיברה אלי ואמרה לי לטוס לירושלים לפגוש את מנחם בגין. בחדר היו יחיאל קדישאי וראובן הכט, יועצו הבכיר. הוא שאל אותי מדוע באתי. לא עניתי, כי ידעתי שנשלחתי על ידי אלוקים, אבל לא ידעתי למה.

הוא דיבר במשך כעשר דקות ואז שאל אותי שוב, "למה באת?"

רק חזרתי על השאלה, “למה באתי?"

בפעם השלישית שחזרתי על השאלה הוא אמר לי, "אל תחזור על השאלה. למה באת?"

אמרתי, "אני לא יודע."

הוא הביט בי בחיוך ואמר, “יש משהו שאתה כן יודע? אתה רוצה להיפגש איתי. אתה טס מעבר לים, ואתה לא יודע כלום?"

אמרתי, “אני יודע דבר אחד. אני רוצה לבנות את הגשר ”.

הוא צחק ולעג לי ואמר, "גשר ברוקלין?"

אני אמרתי, "לא. גשר של אהבה בין ציונים נוצרים לציונים יהודים."

הוא חייך ואמר, "אני אוהב את זה. אנחנו נבנה את הגשר ביחד. אבל עדיין לא אמרת לי למה באת. תעשה לי טובה. כשאלוקים יגיד לך למה, תגיד לקדישאי והוא יפנה לי מקום בלו"ז בשבילך, לא משנה מה המצב."

עזבתי את המשרד שלו. ואז, ב-4 ביולי, כשנפלתי בתחנונים, מתפלל, וקראתי את ספרי הקודש שלכם, הרגשתי רעש בדלת. הלכתי ומצאתי עיתון שמונח מחוץ לדלת שלי מהג'רוזלם פוסט. על השער היה סיפורו של יוני נתניהו, שהקריב את חייו בהובלת מבצע אנטבה לאוגנדה. בתוכי הרגשתי את רוח האלוקים אומרת בקול קטן ועדין: "לך לבית, ותנחם את המשפחה."

לא הכרתי את המשפחה, אבל מצאתי נהג שידע את הכתובת. הוא לקח אותי לבית. בנציון נתניהו הגיע לדלת. אמרתי, “סלח לי, אני לא רוצה להטריד אותך. אני רק רוצה להביע את תנחומיי העמוקים להקרבה שעשיתם למען המדינה, ולבנכם האהוב, גיבור שהציל כל כך הרבה חיים."

הוא אמר, "תיכנס, תשתה כוס תה." שתינו תה, כשבנו השני נכנס. הוא היה בסבל עמוק. יכולתי לראות את זה בעיניו. הוא עדיין התאבל על מות אחיו. שאלתי אותו אם אוכל להתפלל עבורו. הוא משך בכתפיו.

כשבאתי לפתוח את הפה, הדמעות התחילו לזלוג על פניי. אמרתי מילים שמעולם לא הבעתי. אלה היו המילים: "יהונתן אהב את דוד, יונתן האהוב שלך. מתוך אפר השריפה הזה יבוא כוח מאלוקים, ואתה תהיה ראש ממשלת ישראל."

הוא הביט בי בתדהמה ואמר, “אני לא נכנס לפוליטיקה. אני מוכר רהיטים. אין לי אינטרסים פוליטיים.”
ואז הוא דיבר עם אביו בעברית ואמר, "אתה הכנסת טמבל לבית."

אביו הגיב בעברית, "לא טמבל רגיל. זה טמבל אותנטי, אוריגינל."

עזבתי את הבית בידיעה שאני הטמבל עליו הם מדברים. יצרתי קשר עם קדישאי ואמרתי, "אני יודע למה אלוקים שלח אותי."

הוא אמר, "מחר מעניק מועדון האריות למנחם בגין פרס מיוחד על הסכם השלום עם מצרים. הוא יקצר את הפגישה איתם ויתן לך מעט מזמנם כדי שיגלה מה אלוקים אמר לך."

כשנכנסתי לחדר אמרתי למנחם בגין, "פגשתי אתמול את ראש ממשלת ישראל."

וא אמר לי, “לא, אתה טועה. זה היה ב- 30 ביוני.”

אמרתי, "זה לא אתה." ואז אמרתי לו את הנבואה מהתפילה. הוא לא ידע מי זה ביבי נתניהו. ראובן היה צריך להסביר שזה היה הבן של בנציון ואחיו של יוני. בגין הסתכל על ראובן הכט ועליי ואמר, "ראובן, תן לו תפקיד בממשלה בדי.סי. תחת משה ארנס."

במשך יותר מ -20 שנה, מעולם לא סיפרתי לבנימין נתניהו על בקשתי, עד שהוא ביקש שאוכל איתו ארוחת צהריים במלון הסוויטות "אומני" בשיקגו. הוא אמר לי לבקש את מר בלק. עליתי לסוויטה לאכול, והוא אמר לי, “מייק, זוכר שהתפללת והתנבאת עליי? זמן קצר לאחר מכן קיבלתי תפקיד בממשלה. האם ביקשת עבורי? אל תשקר לי. "

מרתי, "כן, ביקשתי."

הוא שאל, "מדוע לא סיפרת לי כל השנים האלה?"

אמרתי, “כי זה היה דבר קדוש. אלוקים בחר בך ולא רציתי שום חלק מהתהילה. הייתי רק השליח שלו.”
הוא חייך ואמר, "אני לא יודע אם אני צריך לנשק אותך או לבעוט לך בישבן."

שאלה שאתם צריכים לשאול את אלוקים היא, האם אלוקים עדיין בוחר בבנימין נתניהו? דוד המלך חטא בגדול. חטאיו היו רבים בהרבה מהחטאים הגרועים ביותר שאפשר להאשים בהם את ביבי נתניהו, אך הוא עדיין נבחר על ידי אלוקים. ואלוקים קרא לו אדם על פי לבו.

אלה שהרימו את ידם נגד דוד, היו מקוללים על ידי אלוקים. אף אחד מהשרים שלכם לא יודע מה אלוקים אומר. הם אמרו לי כך בעצמם. אני יודע בוודאות מה אלוקים אמר לי, וזה התגשם. אין מישהו שרוצה להיות ראש ממשלה שיכול לומר שאלוקים אמר להם או אמר לכם. האם לא חשוב לדעת במי אלוקים בחר?

האם אתם יכולים לדמיין איזה אור יהיה זה לאומות לראות את מנהיגי ישראל מצניעים את עצמם ומחפשים את פני האלוקים? שלמה אמר, אם עמי הנקרא בשמי מתחרט על דרכיהם הרעות. שימו לב למה כתוב, כבודכם השרים, עמו שנקראו בשמו מתחרטים על דרכיהם הרעות ומחפשים את פניי. הוא אמר: אז אשמע משמיים, אסלח על חטאם, ואבריא את ארצם.

אני מתחנן בפניכם ללכת לכותל בשבת בערב ולעשות את מה ששלמה ביקש. תנו לאומות העולם לראות את תפארת ה' ואת האנשים שהצניעו את עצמם באמת ושמו את אלוקים לפני הכל.

כאיש צעיר מאוד זכיתי להיות עם הנשיא רונלד רייגן בהזדמנויות רבות בחדר הסגלגל. יום אחד, הבחנתי בתנ"ך פתוח עם כמה הערות משורבטות עליו ושאלתי, "מר. נשיא, מה זה?"

"זה התנ"ך של אמי." הוא קרא את מה שהיא כתבה. "בן, כתב הקודש הזה הוא להחלמת האומות", ליד דברי הימים ב', ז' י"ד.

ואז הנשיא הביט בי עם דמעות בעיניים. הוא אמר, "מייק, הנחתי את ידי על התנ"ך הזה בהשבעה הראשונה, ואתה יודע מה קרה? בני הערובה שוחררו. אלוקים ריפא את ארצנו. שמתי את היד שלי עליו בהשבעה השנייה ואתה יודע מה? המילים שאמרתי, 'מר. גורבצ'וב, הרוס את החומה הזו,' התרחשו בגלל כתבי הקודש האלה."

רונלד רייגן נתן את כל תהילתו לאלוקים. כשיצאתי איתו מהחדר הסגלגל הוא עצר אותי ואמר, "איש צעיר, אני רוצה שתסתכל על משהו." על שולחנו היה שלט קטן. "אדם יכול להיות גדול מדי בעיני עצמו כדי לשרת את אלוקים, אבל אף פעם לא קטן מדי."

אני פונה אליכם, כבוד חברי הכנסת ושרי ישראל, גשו לכותל בשבת בערב עם הרב שלכם. יהי רצון שרבני ישראל וישראלים יראי שמים יצטרפו אליכם לזמן מה כדי לחפש את פני ה' כדי שרצונו, ולא רצונכם, יתגשם.

בגין היה במשבר נוראי בגלל מלחמת לבנון. הייתי איתו בוולדורף אסטוריה עם ראובן הכט. אלכסנדר הייג בדיוק פגש אותו ואמר לו שהנשיא אולי אפילו לא ייפגש איתו. נעלתי את הדלת מאחורי הכט ושאלתי, "מה הבעיה?"

הוא אמר, "יש על שולחנו תמונה של ילד שגפיו הופצצו, שניתנה לו על ידי הסהר האדום, שאמרו שאנחנו עשינו זאת. הוא מאוד נסער.”

אמרתי, "הוא חושב שבגין הוא יהודי עקשן שמוחו נותר בזמן מאסרו וקרבותיו הן קרבות השואה?"
"כן, זה בדיוק מה שהוא חושב," אמר ראובן.

ואז אמרתי לראובן משהו שמעולם לא סיפרתי לאף אחד, אבל אני מספר לכם עכשיו. אמרתי, "האם לרייגן ובגין יש זמן להיפגש באופן פרטי לפני הקבינט?"

"כן, קצר, אולי 15 דקות," ענה ראובן.

אמרתי, "תגיד לראש הממשלה בגין להצניע את עצמו ולהגיד לרונלד רייגן: 'אדוני הנשיא, שנינו מאמינים באלוקים. אדוני הנשיא, שנינו מאמינים שלאלוקים יש תוכנית נהדרת עבור חיינו, אדוני הנשיא, שנינו מאמינים שלאלוקים יש תוכנית נהדרת למדינותינו. אדוני הנשיא, האם היית מתפלל היום שרצון האל יתקיים בפגישה?"

ראובן התקשר אלי מהבית הלבן וסיפר לי את הסיפור. הוא אמר, "כשבגין אמר את זה, רונלד רייגן התפלל אבל בכה. רונלד רייגן יצא מהחדר ההוא עם לב רך ולא יישם את המדיניות שיועציו ביקשו ממנו ליישם. "

למה זה קרה? בגלל ראש ממשלה שהיה מוכן להצניע את עצמו. רובן התקשר אליי מהבית הלבן ואמר לי, “מייק, אלוקים עשה את זה. אלוקים עשה את זה. אבל אם תחזור על זה, אני אכחיש זאת." ראובן, תצטרך לסלוח לי, כי אני חוזר על זה עכשיו.

אני מתחנן בפניכם, כבוד חברי הכנסת והשרים. אם אלוקים בחר בבחירתכם, כך יהיה. אבל לכו אל הכותל והצניעו את עצמכם ותשמעו מה'. אל תסמכו על זרוע הבשר. תפילו את האלילים האלה. אם תעשו זאת, אין לכם צורך לעסוק בכוחם של הענקים המקיפים אתכם, כי אלוקים, אלוף הפיקוד של צבאות המלאכים, ילחם עבורכם.