האריס מול ארצי. משחק חוזר
האריס מול ארצי. משחק חוזרצילום: אלן שיבר, מנהלת הליגה

תפנית בעלילה. אחרי שכבר חגגו העפלה ראשונה אחרי עשור לגמר הפיינל-פור של ליגת העל בכדורסל, הפועל גלבוע גליל תצטרך לחכות לזה עוד קצת ולהתאמץ על הפרקט בכדי שזה יקרה.

גלבוע שכבר שמחה עם העפלה אמש לאחר פסיקת בית הדין של איגוד הכדורסל להפסד טכני כנגד היריבה הפועל חולון, תצטרך לשוב ולקיים את משחק חצי הגמר השני בסדרה מול חולון, לאחר התערבות של בית הדין העליון של איגוד הכדורסל.

מדובר כזכור באחת הפרשות המוזרות והמורכבות בכדורסל הישראלי בשנים האחרונות ובכלל, זאת אחרי ששלשום, פחות מ-7 דקות לסיום משחק חצי הגמר השני בסדרה בין חולון לגלבוע, נפל החשמל באולמה הביתי של גלבוע, אולם גן-נר, זאת בשל תקלה איזורית נרחבת.

התוצאה עמדה אז על 55:60 לזכות גלבוע שהחזיקה גם ביתרון של ניצחון בסדרה ולמעשה הייתה רחוקה 7 דקות בלבד מהעפלה אל גמר הפיינל-פור שם מחכה מכבי ת"א שכבר העפילה לשם אחרי ניצחון בסדרת חצי הגמר על הפועל אילת.

אחרי הפסקת חשמל בת כמעט שעה, חזר החשמל לאולם שבצפון אך שחקני חולון סירבו לחזור ולשחק, בניגוד להסכם ולחוקה, ולמעשה גרמו לפיצוץ המשחק ועצירתו, זאת על אף שהובהר להם כי משמעות הדבר היא הפסד טכני.

אחרי שאמש פסק בית הדין של איגוד הכדורסל כי לקיחת החוק לידיים של חולון משמעותה הפסד טכני, היום (שישי) פסק בית הדין העליון בערעור שהגישה חולון על העונש אחרת, כשהודיע כי שתי הקבוצות יקיימו את המשחק החוזר ביניהן שיתחיל מחדש.

בתחילה פסק בית הדין על קיום משחק חוזר היום בשעה 16:00, אך בשל העובדה כי האולם בגן-נר נסגר על ידי משטרת ישראל בשל ליקויים שהתגלו בהפסקת החשמל, ובשל העובדה כי האולם ברוממה שהוכן לשם כך על ידי מנהלת הליגה לא יכול לארח בזמן קצר את המשחק, הוחלט לקיים את המשחק החוזר במוצאי השבת.

משמעות הדבר היא כי העונה תתארך מעבר ל-18 ביוני, תאריך הגג שהציבה פיב"א, כאשר סדרת הגמר בין מכבי ת"א למי שתעלה לשם תחל ככל הנראה רק ביום שלישי.

על פי הודעת בית הדין העליון של איגוד הכדורסל, ההחלטה על קיום משחק חוזר לא הייתה קלה, כאשר חולון ושחקניה לא נהגו כרוח הספורט, אך מנגד גלבוע לא הכינה מגרש כראוי ועל כן הוחלט על קיום משחק חוזר.

בנוסף נקבע כי הקנס של חולון עלה ל-50,000 שקל והפחתת שתי נקודות על תנאי במקרה של פיצוץ משחק נוסף.

ההכרעה על העולה לגמר הפיינל-פור יקבע על הפרקט. לשתי הקבוצות יש הרבה מה להוכיח ועל מה להילחם.