הרב שמואל אליהו: בנט גנב מאות אלפי קולות של מצביעים ורימה אותם

רבה של צפת תוקף את ממשלת בנט-לפיד: ״נפתלי בנט בגלל שיש לו כיפה על הראש הוא חושב שהוא יכול להרשות לעצמו לוותר על היהדות. גם סער מפר התחייבות לא לשבת בממשלה שמאל״.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , א' בתמוז תשפ"א

הרב שמואל אליהו: בנט גנב מאות אלפי קולות של מצביעים ורימה אותם-ערוץ 7
הרב שמואל אליהו
צילום: אלישמע סנדמן

רב העיר צפת הרב שמואל אליהו תקף את הממשלה הצפויה לקום בשבוע הבא ובראשה יו"ר 'ימינה" ח"כ נפתלי בנט.

בראיון לעיתונאי "בקהילה" זאב אלפרוביץ קרא הרב אליהו להתפלל שהממשלה הנרקמת לא תשרוד. "אני חושב שעל כולנו להתפלל שלא תהיה לממשלה הזו תוחלת", אמר.

"יכול להיות שביבי היה צריך לזוז והוא גם עשה טעויות, אבל ברגעים האלו זאת לא השאלה, שכן יש כאן אדם שגנב קולות מהימין והעביר אותם לשמאל יחד עם סער שגם הוא התחייב לא לשבת בממשלת שמאל וגם הוא מפר התחייבות", הוסיף.

הרב אליהו הדגיש כי הוא לא מחרים את אנשי הממשלה העתידית, אך הוסיף: "אני לא יודע אם אני הייתי מתפלל איתם במנין ואני לא קורא שלא לצרף אותם למנין ולהחרים אותם, אבל אני מרגיש שאין לי איתם שיג ושיח ומקווה שהם יחזרו בתשובה".

בנוסף, הרב אליהו תקף את ח"כ בנט. "לא הייתי משווה בין ממשלת 'ברית האחים' ב-2015 לממשלה שעומדת לקום עכשיו", אמר. "שכן אז ראש הממשלה היה בנימין נתניהו ועכשיו נפתלי בנט שבגלל שיש לו כיפה על הראש הוא חושב שהוא יכול להרשות לעצמו לוותר על היהדות, לפרק את הרבנות הראשית, לפגוע בגיור, בכשרות, במוסד הנישואין, הכותל ובכל הדברים שהם ליבת היהדות ועם ישראל".

"אני מבין, הוא רוצה להיות ראש ממשלה ובשביל זה הוא מוכן לפגוע בהרבה מקדשי ישראל שזה דבר חמור", ציין. "למעשה הבן אדם לקח קולות של אנשים יראי שמים ואנשי ימין מסורתיים ורימה אותם, אין דבר יותר חמור מזה. בעוד שהיום מואשם ראש ממשלה על סיגרים ושמפניות, פה מדובר באדם שבמודע ובמחשבה סדורה מראש גנב מאות אלפי קולות ממצביעים".

"גם הוא יביא הישג פה ושם זה לא מצדיק את כל הפגיעות שמופיעות בהסכמים הקואליציוניים והם כבר חתומים עליהם ואת החזרת השמאל לשלטון אחרי שנים רבות. להוסיף את הפרת קשר הברית עם הציבור החרדי זה גם חמור בעיניי. זרק אותם עכשיו מתחת לגלגלים", כך הרב שמואל אליהו בראיון לעיתונאי "בקהילה" זאב אלפרוביץ.