בן כספית: בנט קצת פזיז אבל לא פראייר

העיתונאי בן כספית לקראת סיום כהונת ראש הממשלה: נתניהו הפיל את עצמו, בזבז את כל האשראי על התמכרות לעצמו ולשלטונו ולגחמותיה של משפחתו.

103FM , א' בתמוז תשפ"א

בן כספית: בנט קצת פזיז אבל לא פראייר-ערוץ 7
נפתלי בנט
צילום: Yonatan Sindel/Flash90     

הספירה לאחור החלה, ואם לא יהיו טריקים ברגע האחרון, ממשלת בנט־לפיד תצא לדרך ביום ראשון הקרוב.

העיתונאי בן כספית שוחח עם ניסים משעל ב־103fm ואמר "נתניהו הפיל את עצמו, הוא טרגדיה בסדר גודל יווני או תנ"כי. בן אדם עם יכולות שכמותן טרם ראינו פה, שבזבז את הכול ואת כל האשראי על התמכרות לעצמו ולשלטונו ולגחמותיה של משפחתו".

כמו כן, טען כי "האנשים שהפילו את נתניהו הם אנשים שהוא גידל, וגורשו בצורה כזו או אחרת. כל מאוכזביו, שסכין נעוץ בגבם עד רגע זה, כל אלה שרימה, עקץ, שיקר, ניצל, השפיל. יש ראש ממשלה שאיש לא מאמין למילה שיוצאת מפיו, כולל הוא עצמו. בסוף נצברה מסה קריטית של סכינים ושל שקרים".

כספית התייחס לפירוק ממשלת האחדות עם יו"ר כחול לבן בני גנץ: "זה היה אירוע מכריע, אני חושב שגם הליכודניקים השרופים ביותר הבינו שזה דבר שלא עושים, אתה לא יכול לבגוד ככה בשותף. זו הייתה עקיצה אחת יותר מדי".

עוד הוסיף כספית: "אירוע החיסונים גרם לי לחשוב שנתניהו ייקח את הבחירות האחרונות בהליכה. למרות כל זאת, הרבה ליכודניקים אמרו לו 'עד כאן'. השאלה הגדולה באמת היא מה יקרה בליכוד, האם ינסו להזיז את נתניהו או שהרשימה הולכת להמשיך להיות שלו".

כספית על בנט: "פראייר הוא לא"

באשר לשאלה האם נתניהו יכהן כיו"ר האופוזיציה, או יפרוש מהחיים הפוליטיים, השיב: "תלוי מאוד במה שקורה בבית המשפט המחוזי בירושלים. אני חושב שהוא ינסה באיחור כבד ליישם את העצה שקיבל מזמן ולנסות לחתור להסדר טיעון כזה או אחר, וברגע שיהיה לו הסדר טיעון זה יוביל לעזיבת הפוליטיקה".

לדעתו, נפתלי בנט המיועד לתפקיד ראש הממשלה, "לא מגיע ככלי ריק לתפקיד. הוא היה שר ביטחון לא רע, הוא הפגין חריצות אינסופית ויזמות, הוא היה שר חינוך, ישב בקבינטים בצוק איתן. פראייר הוא לא, הוא כן בחור צעיר וקצת פזיז, אבל הוא לא לבד שם", והעריך: "לממשלה הזו יש סיכוי להפתיע, ההצלחה שלה היא הצלחה שלנו".

בהמשך, הביע את דעתו על הריאיון שהעניק אתמול ראש המוסד היוצא יוסי כהן בתוכנית 'עובדה': "הוא בורך בקסם אישי נדיר. בסופו של דבר צפו בו אתמול כל ראשי המפלגות בישראל בערך כמו שהיו בזמנו צופים בשגריר הצעיר באו"ם בנימין נתניהו ואח"כ בחייל מספר אחת אהוד ברק כשהיה רמטכ"ל".