משפט נתניהו: "המשטרה והפרקליטות חטפו מהלומה"

עו"ד מיכה פטמן, פרקליטו של נתניהו לשעבר, על ההתפתחויות בתיק 4000: "המשטרה והפרקליטות ספגו פגיעה, נתניהו מרוצה מההישג הנוכחי"

103FM , א' בתמוז תשפ"א

משפט נתניהו: "המשטרה והפרקליטות חטפו מהלומה"-ערוץ 7
בנימין נתניהו
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

החקירה הנגדית של מנכ"ל 'וואלה' לשעבר אילן ישועה במסגרת תיק 4000 נמשכה גם השבוע (ד') בבית המשפט המחוזי בירושלים, והשופטים שדנים בתיק הורו לפרקליטות להעביר לצוות ההגנה של ראש הממשלה בנימין נתניהו חומרי חקירה נוספים שלא נחשפו בפניהם.

האם תיקי נתניהו מתפוררים כפי שטוענים בסביבתו? עורך הדין מיכה פטמן, פרקליטו של נתניהו לשעבר, סבור כי מוקדם מדי לצאת בהצהרות מסוג זה.

"המשטרה והפרקליטות חטפו מהלומה. זו זריקת עידוד לא מבוטלת להגנה. מהותית אין לנו עדיין מושג מה קרה מכיוון שבדיקת הפלאפון של ישועה היא זו שתניב את התוצאות. או שיביאו תועלת או שלא. להגיד שהוא קורס בשלב של העד הראשון? זו הגזמה".

פטמן ניסה להסביר כיצד הפרקליטות טעתה בדבר כה מהותי, ולא בחנה התכתבויות של העד המרכזי, מנכ"ל 'וואלה' לשעבר אילן ישועה עם פוליטיקאים ואישי ציבור אחרים: "הוא דיבר כל כך הרבה פעמים על היחס המועדף לנתניהו, אבל זה היה צריך להימדד ביחס לפוליטיקאים אחרים. הפרקליטות לא חדרה לפלאפון של ישועה, לבדוק מול פוליטיקאים אחרים איך התייחס והתנהג. אין לאף אחד תשובה לשאלה. הפרקליטות לא בדקה איך היא יכולה להוכיח שהיחס היה מועדף לנתניהו".

כמו כן, טען עורך הדין פטמן, כי "שינוי כתב האישום היה צריך להדליק את המנורה האדומה 30 פעם. ההעדפה לא נבדקה ואני מעריך שזה בגלל הקונספציה. הבה נניח שהוא אומר אמת, להרגשתו נתנו לנתניהו יחס מועדף. העניין הסובייקטיבי שלו לא הופך את זה ליחס מועדף אובייקטיבי וזה צריך להימדד בהתייחסות לפוליטיקאים אחרים". באשר לאפשרות שהחלטת ביהמ"ש תוביל לדחיית המשפט, הסביר כי זה לא אינטרס של אף צד".

הוא סיכם באומרו: "תיק 4000 ספג פגיעה משמעותית, נתניהו מרוצה מההישג הנוכחי. הוא יודע היטב שאת הכסף סופרים במדרגות, ואנחנו רחוקים מהן מרחק רב מאוד".