פרשן כאן חדשות ישראל רוזנר: בנט יעמוד למבחן מהיר ואכזרי

בנט ולפיד יצטרכו לזנוח נאמנויות ישנות ולעלות קומה. ליברמן הוא המנוסה והערמומי. שליטתו באוצר תהיה נכס לבנט ולפיד אבל גם נטל עליהם

ערוץ 7 , א' בתמוז תשפ"א

פרשן כאן חדשות ישראל רוזנר: בנט יעמוד למבחן מהיר ואכזרי-ערוץ 7
בנט ולפיד
צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

פרשן כאן חדשות ישראל רוזנר כותב בטורו השבועי כי הממשלה הנכנסת בשבוע הבא היא ממשלת טירונים, כלשונו.

"נפתלי בנט בן 50. צעיר כמו ילד, תוסס כמו ילד, רענן כמו ילד, פה ושם גם מתנהג כמו ילד. הוא לוקח בחשבון שיעמוד למבחן מהיר ואכזרי. שותפיו יבחנו אותו, יריביו הפוליטיים יבחנו אותו, גם ידידים ואויבים במדינות אחרות יבחנו אותו.

אולמרט, שנכנס לתפקידו כאשר שרון התמוטט בפעם השנייה, בקושי הספיק לחמם את הכיסא וכבר פינה באגרסיביות את המאחז בעמונה, בקושי הספיק להיבחר וכבר יצא למלחמה בלבנון. מצד שני, כל מי שעבד בממשל הישראלי באותם ימים זוכר לטובה את הניהול המסודר של ענייני המדינה תחתיו. הוא הקיף את עצמו באנשי ביצוע מעולים, והקפיד על ארגון ומשמעת", כתב רוזנר.

ביום ראשון, הוא כותב, יחלו גם בנט ולפיד לאייש את ממשלתם. "הם יצטרכו לזנוח נאמנויות ישנות, ולעלות קומה. אם ירצו להצליח בתפקיד, לא יוכלו להסתפק בעסקנים מפלגתיים ובחנפנים. חוסר הניסיון היחסי של שניהם, המבנה הפוליטי המסובך שהרכיבו, הפערים האידיאולוגיים בין כלל מרכיבי הממשלה, כל אלה מחייבים הצבת פקידים ממושמעים, מנוסים ויציבים לצדם.

אמנם, יש בממשלתם כמה איים של ניסיון ויציבות. בני גנץ ינהל את משרד הביטחון, בדרכו המעט אנמית אך מאוד סולידית. אביגדור ליברמן הוא המנוסה והערמומי שבכל השרים. שליטתו באוצר תהיה נכס לבנט ולפיד, אבל גם נטל עליהם. לכולם יהיה ברור מי מנהל את הביטחון. לכולם יהיה ברור מי מנהל את הכלכלה. אבל מה נשאר לראשי הממשלה?".