טביעה. אילוסטרציה
טביעה. אילוסטרציה צילום: ISTOCK

שני בני אדם טבעו היום (שבת) למוות בשני חופים שונים. אישה נוספת כבת 65 טבעה בחוף בחיפה, מצבה קשה.

גבר בשנות ה-60 טבע בחוף לא מוכרז בקריית ים. צוותי מד"א העניקו לו טיפול רפואי וביצעו בו פעולות החייאה. הוא פונה לבית החולים רמב"ם בחיפה, שם נקבע מותו.

חובש בכיר במד"א יהונתן קרבחל סיפר: "הגענו עם הניידת טיפול נמרץ לטיילת ואזרחים סימנו לנו מרצועת החוף הלא מוכרזת שאין בה מציל. הגבר שנמשה מהים ע"י עוברי האורח שכב על החול כשהוא ללא דופק וללא נשימה וביצעו בו פעולות החייאה. המשכנו את הטיפול הרפואי שכלל מתן מכות חשמל, הכנסנו את הגבר לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו לבית החולים תוך כדי המשך ביצוע החייאה כשמצבו קריטי".

בחוף דור שמצפון לקיסריה טבע למוות דבר נוסף, "הגענו עם הניידת טיפול נמרץ לחוף המוכרז וחברנו למציל ולחובש של החוף שביצעו פעולות החייאה בגבר שנמשה מהים כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה". סיפר פרמדיק מד"א ליאור אלמקייס. "המשכנו את הטיפול הרפואי וביצענו פעולות החייאה מתקדמות שכללו הנשמות, עיסויים ומתן תרופות אבל לצערנו בסופן נקבע מותו".

בשעות אחר הצהריים דווח על אישה נוספת כבת 65, שטבעה בחוף הכרמל שבחיפה. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לה טיפול רפואי וביצעו פה פעולות החייאה, בסיומן פונתה לבית החולים רמב"ם בעיר כשהיא מונשמת במצב קשה.

מוקדם יותר, במד"א דיווחו על טרגדיה נוספת. רוכב אופניים בן 62 נהרג במהלך רכיבה בשטח פתוח בדרום מדבר יהודה, סמוך לים המלח. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי במקום, בסיוע כוח רפואה של צה"ל, אולם לאחר פעולות החייאה ממושכות הם נאלצו לקבוע את מותו.