ולדימיר פוטין
ולדימיר פוטיןצילום: רויטרס

ביום רביעי הקרוב אמורים נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ונשיא ארה"ב ג'ו ביידן להיפגש בג'נבה, ולקראת פגישת הפסגה התראיין הנשיא פוטין לרשת NBC ושטח את דעותיו לגבי ההבדלים בין שני נשיאי ארה"ב האחרונים.

"אני מאמין שנשיא ארה"ב לשעבר, מר טראמפ, הוא אדם יוצא דופן, אדם מוכשר. אחרת הוא לא היה הופך להיות נשיא ארה"ב. הוא אדם צבעוני . אולי תאהבו אותו ואולי לא. בנוסף, הוא גם לא הגיע מהממסד האמריקני, הוא לא היה חלק מהפוליטיקה הגדולה בעבר. יש כאלה שאוהבים את זה וחלק שלא אוהבים את זה, אבל זו עובדה", תיאר פוטין את רשמיו מהנשיא לשעבר טראמפ.

לגבי ביידן, פוטין סבור כי הוא "שונה לחלוטין מטראמפ" גם בעקבות העובדה כי הוא עוסק כל חייו בפוליטיקה, בניגוד לטראמפ.

"ביידן שונה בתכלית מטראמפ, מכיוון שהנשיא ביידן הוא איש של קריירה. הוא בילה כמעט את כל חייו הבוגרים בפוליטיקה. זה אדם מסוג אחר, וזו התקווה הגדולה שלי שכן - יש כמה יתרונות, כמה חסרונות, אבל לא יהיו צעדים אימפולסיביים מטעם הנשיא האמריקני המכהן", אמר פוטין.

הנשיא הרוסי הודה באופן גלוי כי בבחירות בשנת 2016 תמך בטראמפ במירוץ לנשיאות מול הילארי קלינטון, וכי השניים ניהלו מערכת יחסים טובה בתחילת דרכו של טראמפ כנשיא. לאחר מכן נשאל פוטין על הכינוי "רוצח" הדביק לו ביידן בחודש מרץ האחרון, והתייחס לכך בביטול.

"זה לא משהו שאני דואג בגללו. שיח כזה הוא חלק מהתרבות הפוליטית בארה"ב, שם זה נחשב נורמלי. לא כאן", אמר פוטין. הנשיא הרוסי גם הכחיש במהלך הראיון כי רוסיה מתכוונת לספק לאיראן לווין מתקדם שיסייע לה לעקוב אחר מתקנים ויעדים צבאיים במזרח התיכון, לרבות של ישראל. "אלו פשוט חדשות מזוייפות. אני לא יודע על כך כלום. זה פשוט שטויות, זבל", אמר פוטין.