בנימין ושרה נתניהו
בנימין ושרה נתניהו צילום: אסתי דזיובוב/TPS

היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה, שלומית ברנע פרגו, סיכמה כי המימון להוצאות משפחת נתניהו במעון ובביתה הפרטי בקיסריה יופסק מחר (ראשון) מיד לאחר השבעת הממשלה החדשה.

על פי הדיווח של עיתונאי "הארץ" מיכאל האוזר-טוב, ברנע פרגו לא קבעה מועד ליציאה של בני משפחת נתניהו מהמעון הרשמי בירושלים, והחליטה כי העניין יסוכם בין ראש הממשלה היוצא למחליפו המיועד נפתלי בנט.

"משעה שהכנסת הביעה אמון בממשלה הנכנסת... חדלות הזכויות שעמדו לרשותו של ראש הממשלה היוצא", כתבה היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה, "עם זאת, באופן מעשי ועל פי הערכה, צפויה תקופת התארגנות לפינוי המעון הרשמי לאחר סיום כהונתו. תקופת התארגנות כזו אמורה לשמש לצרכים המעשיים הכרוכים במעבר, ומשכה אמור להיקבע בהתאם לכך, ובכל מקרה בתיאום בין ראש הממשלה היוצא לראש הממשלה הנכנס".

מזכיר הממשלה וממלא מקום מנכ"ל משרד ראש הממשלה צחי ברוורמן הודיע במוצאי שבת שיעביר את תפקידו באופן מסודר לאחר השבעת הממשלה החדשה. ברוורמן אף הכין תיק חפיפה מסודר לאנשי בנט.

ראש הממשלה המיועד בנט מתכנן לקיים ביום שני בבוקר את צילום התמונה המסורתית של הממשלה החדשה בבית הנשיא. הכניסה הרשמית ללשכת ראש הממשלה תיערך ביום שני אחר הצהריים או ביום שלישי בבוקר.

נזכיר כי בפעם הקודמת שמשפחת נתניהו עזבה את בלפור, בשנת 1999 לאחר ההפסד לאהוד ברק, היא פינתה את הבית שישה שבועות לאחר מכן.