שחקני איטליה. ניצחון במשחק פתיחת היורו
שחקני איטליה. ניצחון במשחק פתיחת היורו צילום: פלאש 90

חמש שנים חיכו באירופה לראות שוב טורניר יורו. חמש שנים המתינה גם איטליה לשוב לטורניר גדול. אחרי שכשלה בניסיון להעפיל למונדיאל האחרון וחזרתה למרכז הבמה נדחתה בגלל הקורונה שדחתה את טורניר היורו בשנה, הנבחרת מארץ המגף פתחה אמש את האליפות היוקרתית עם ניצחון מרשים והצהרת כוונות.

נבחרת הכדורגל של איטליה מעולם לא הפסידה לטורקיה; נבחרת הכדורגל של איטליה מעולם לא הפסידה באצטדיון האולימפיקו בטורניר גדול. תוסיפו לכך את העובדה כי נבחרת טורקיה הפסידה בכל אחד מארבעת המשחקים הראשונים שלה בטורנירי יורו, כאשר אחד מההפסדים הללו היה 2:1 לטורקיה ב-2000 ותקבלו חגיגה איטלקית.

כך בדיוק קרה במשחק שפתח את טורניר היורו, אליפות אירופה בכדורגל, כאשר נבחרת איטליה חגגה על כר הדשא בדרך לניצחון מרשים בפתיחת הטורניר היוקרתי ביותר בכדורגל האירופי, עם 0:3 על נבחרת טורקיה.

למעשה, טורקיה הצליחה לסכן את שערה של נבחרת איטליה רק פעם אחת במהלך המשחק והשליטה של האיטלקים הייתה מוחלטת על כר הדשא וביציעים.

53 דקות לקחו לאיטליה לשבור את הקרח כששער עצמי של בלם טורקיה מריח דמירל עשה עבורם את הסיפתח. 13 דקות אחר כך הרשית אימובילה את השער השני של איטליה וכעבור 11 דקות נוספות הוא גם בישל לאינסינייה את השער השלישי והאחרון במשחק.

איטליה שהייתה יחד עם בלגיה לשתי הנבחרות שהעפילו ליורו עם מאזן מושלם בשלב המוקדמות, עשתה בכך היסטוריה כשעבורה היה זה שלישייה ראשונה אי פעם שהיא כובשת בטורניר האירופי היוקרתי, בדרך לרצף של 28 משחקים ללא הפסד.

במשחק הנוסף בבית מספר 1, נפרדו נבחרות שוויץ ו-ווילס בתיקו 1:1.