בלקשיר. גיבור הערב של גלבוע שהעלה אותה לגמר ראשון אחרי עשור
בלקשיר. גיבור הערב של גלבוע שהעלה אותה לגמר ראשון אחרי עשור צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

אם יש מגיע בכדורסל, אז להפועל גלבוע גליל מגיע. אחרי סאגה ארוכה במהלכה נפסק לזכותה ניצחון טכני אך נשלל ממנה על ידי בית הדין העליון של איגוד הכדורסל, סמוך לכניסת השבת, שפסק קיום משחק חוזר, ניצחה הערב (מוצאי שבת) גלבוע במשחק החוזר, משחק מספר 2 של סדרת חצי גמר הפלייאוף בתוצאה 63:78 והעפילה לראשונה מזה עשור לגמר הפלייאוף של ליגת העל בכדורסל שם תפגוש את מכבי ת"א.

כזכור, המשחק השני בסדרת חצי הגמר בין שתי הקבוצות ביום חמישי הופסק שבע דקות לסיום במצב של 55:60 לזכות גלבוע, בעקבות הפסקת חשמל באולמה הביתי. שתי הקבוצות יחד עם נציגי המנהלת, השופטים ומשקיף המשחק, הגיעו להסכם כי המשחק יופסק אם החשמל לא ישוב בתוך שעה, אך שתי דקות לפקיעת המועד החשמל חזר והמשחק אמור היה להתחדש.

שחקני חולון סירבו לחזור לשחק בטענה כי זה עלול לסכן את בריאותם ובמנהלת איימו בהפסד טכני. לאחר שבית הדין של איגוד הכדורסל פסק אכן עונש טכני נגד חולון, בערעור שהוגש לבית הדין העליון של האיגוד נפסק על משחק חוזר, כאשר גם שאלת מיקום המשחק החוזר גרמה למבוכה גדולה כשהאולם הביתי של גלבוע נפסל לאירוח ובמשטרת ישראל לא איפשרו את קיום המשחק ביום שישי במקום אחר.

לבסוף, האולם הביתי של גלבוע קיבל את האישור לקיום המשחק במוצאי שבת, והערב הצדק הספורטיבי נעשה על הפרקט כשגלבוע הביסה את חולון בתוצאה 63:78 בדרך להופעה היסטורית בגמר הפיינל-פור של ליגת העל בכדורסל.

למעשה, הצדק הספורטיבי וההוגן נעשה בצורה מושלמת כאשר 7 דקות לסיום המשחק, קלעה חולון בדיוק את אותו סך הנקודות שקלעה עד להפסקת החשמל במשחק לפני שלושה ימים עד להפסקת החשמל - 55 נקודות. דווקא גלבוע היא שקלעה יותר מ-60 הנקודות שקלעה אז, כאשר עמדה על 66 הערב באותה הדקה בדיוק.

אחרי מחצית ראשונה בשליטת חולון, התעוררה גלבוע ועם ריצת 0:14 ברבע השלישי הפכה את התוצאה בדרך לשבירת הבצורת בת 10 השנים.

אחרי שעברה אותה בעונה שעברה עם ניצחון בסדרת רבע הגמר, גלבוע גליל עוברת את חולון שוב, עם 0:2 בסדרת חצי הגמר בדרך לגמר הגדול מול מכבי ת"א. הפעם לא יעזור לחולון אף בית דין.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו