אביב כוכבי
אביב כוכבי צילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, יקיים מחר (שני) כנס מבצעי רחב ומקיף לתחקור ראשוני למבצע "שומר החומות". בכנס המבצעי ישתתפו מפקדי גדודים ומפקדי טייסות ומעלה, כך פורסם בעיתון 'ישראל היום'.

לאחר מבצע "שומר החומות" הוקמו בצבא 20 צוותי תחקור מטכ"ליים בתחומים שונים, ובמהלך הכנס יוצגו לפורום המבצעי גם תחקירים.

נושא מרכזי שיידון בכנס הרחב הוא התאח מתה של "תפיסת הניצחון" של כוכבי למימושה במבצע בעזה, ובין היתר בתחומי המודיעין והאש, שליח לת היכולות מחמאס והפעלתה של מינהלת המטרות.

בצבא מייחסים חשיבות לתחקור מהיר של המבצע, בין היתר משום שבצבא יוצאים מנקודת הנחה שמערכה נוספת ברצועת עזה עלולה להיות רק עניין של זמן. עימות נוסף עם עזה יכול לפרוץ בין היתר על רקע המתיחות בירושלים, או מתוך תסכול של ארגוני הטרור מהמדרגה ההומניטרית הבסיסית שמאפשרת ישראל. הקמת

הממשלה החדשה גם היא נקודת זמן רגישה ולא נשללת האפשרות שחמאס ינסה להפריע להליך חילופי השלטון בישראל. האופציה הסבירה היא שארגוני הטרור לא יירו לעבר ישראל כפי שעשו בפרוץ "שומר החומות", אלא יפעלו במתווה של "מאבק עממי", לגישתם, ויחדשו את ההפגנות על הגדר ואת הפרחת בלוני התבערה.

ממשלת ישראל החדשה תצטרך להוכיח כי המסר הישראלי התקיף שהועבר לאחר מבצע "שומר החומות", שלפיו תהיה תגובה חריפה על כל רקטה או בלון תבערה - הוא לא מס שפתיים, אלא תוכנית לפעולה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו