ראובן ריבלין
ראובן ריבלין צילום: מארק ניימן / לע"מ

לרגל תום כהונתו של הנשיא ראובן ריבלין, מוזיאון מגדל דוד בירושלים משיק סיור ירושלמי חדש בעקבות תחנות חייו של הנשיא ובעקבות סיפורה של משפחת ריבלין הענפה בירושלים, כך מפרסם העיתון 'ישראל היום'.

הסיור, שאורכו כשלוש שעות, יתקיים בשכונות נחלת שבעה ורחביה, מחוזות ילדותו של הנשיא, ויגיע כמובן גם אל בית הנשיא. הסיור, בהדרכתה של ענת הופמן, יכלול סיפורים על משפחת ריבלין, שכבר מאתיים שנה מותירה חותם בדברי ימי העיר. הסיור בהרשמה מראש באתר של מוזיאון מגדל דוד.

הנשיא ראובן ריבלין אמר, "כירושלמי בן לירושלמים, בכל פעם שאני מבקר בעיר העתיקה אני מרגיש במסע שורשים משפחתי. יש שטסים לקרקוב או לקזבלנקה, אבל אני איני זקוק למטוס ולדרכון. בירושלים חיו ופעלו אבותיי ואמותיי, בני משפחת ריבלין. בה למדו ולימדו, בה הקימו עסקים וייסדו שכונות. סיור בעקבותיהם ברחובות עירי האהובה משמח אותי במיוחד, ואני מודה למוזיאון מגדל דוד על היוזמה. ירושלים העתיקה והחדשה אינה רק יעד למסע השורשים הפרטי שלי. כשעם ישראל יוצא אל מסע שורשים משותף, הוא פוגש את עצמו פעם אחר פעם בירושלים".

אילת ליבר, מנכ"לית מוזיאון מגדל דוד בירושלים הוסיפה, "סיפורה של ירושלים המתחדשת מורכב מסיפורם של יחידי הסגולה אשר כבר לפני מאות שנים בחרו לחזור ולהתיישב בירושלים, לבנות בה משפחה וחיים חדשים. סיפורו של שבט ריבלין הוא אחד הסיפורים המופלאים על בנייתה מחדש של ירושלים המודרנית, משפחה אשר התיישבה בעיר העתיקה וממנה פרצה אל כל תחומי העשייה המרכזיים במדינת ישראל. סיור זה מבית מוזיאון מגדל דוד הוא מחווה מיוחדת של תודה ירושלמית לסיום כהונתו של כבוד נשיא המדינה היוצא, ראובן (רובי) ריבלין, והוא מזמין את הקהל לסייר בעיר ההיסטורית ולהכיר את תרומתה של משפחת ריבלין המסועפת לעיר ולמדינה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו