קורונה בברזיל. שדה התעופה שומם
קורונה בברזיל. שדה התעופה שומםצילום: .REUTERS/Amanda Perobelli

רגע לפני בעיטת הפתיחה של טורניר הקופה אמריקה, אליפות דרום אמריקה בכדורגל המקבילה לאליפות אירופה בכדורגל, היורו, קיומו של הטורניר מוטל בספק.

אחרי שקיום הטורניר עמד בספק בשל הימנעות קולומביה וארגנטינה מאירוח המשחקים כפי שנקבע בתחילה, קולומביה בשל סערה פוליטית במדינה וארגנטינה מחשש להתפרצות נגיף הקורונה במדינה, הוחלט כי ברזיל תארח את הטורניר היוקרתי במה שגרר סערה גדולה במדינה לאור הימצאותו של נגיף הקורונה. כעת נדמה כי האוהדים הרבים צדקו בביקורת שלהם.

רגע לפני משחק הפתיחה מול נבחרת ברזיל המקומית, הודיעה נבחרת ונצואלה על הידבקותם של 12 מאנשי הנבחרת, 5 שחקנים ושבעה אנשי צוות, כאשר אלה התגלו חיוביים בבדיקות השגרתיות שערכו טרם פתיחת הטורניר עם הגיעם לברזיל.

שר הבריאות של מחוז ברזיליה בברזיל הוציא הודעה לאוהדים הרבים כשטען כי שחקני ונצואלה נדבקו בנגיף כבר במדינתם עוד לפני שהגיעו לברזיל, אך בהתאחדות לכדורגל הונצואלית לא דיווחו על אף מקרה שכזה.

בכל מקרה, כל 12 הנדבקים נכנסו לבידוד בחדרים נפרדים ונמצאים ללא תסמינים ותחת השגחה של משרד הבריאות המקומי.

בינתיים גם בנבחרת בוליביה הודיעו על ארבעה מקרים חיוביים של שחקני הסגל ונדמה כי קיומו של הטורניר הדרום-אמריקאי הנצפה ביותר בעולם שאמור להיפתח הלילה, עומד בסימן שאלה גדול מאוד.