הרב שמואל מינקוב, מאסטר בשיטת NLP וחבר בפרויקט 252, התארח באולפן ערוץ 7 לשיחה סביב המיזם והאתגרים עימם מתמודדים משתתפיו.

לדבריו, למרות שאנו חשים שליטה על צורת החשיבה אופן קבלת ההחלטות, למעשה, רוב מוחץ של הדברים שמניעים אותנו לקבל החלטות בחיים - נובעים דווקא מהלא מודע שלנו, והוא זה שמנהל אותנו.

שיטת ה-NLP גורסת, כי כל דבר שמניע אותנו ועומד בבסיס דפוסי החשיבה שלנו, יש לו שורשים מאירועי העבר. הוא מושפע מחוויות והתרחשויות שחווינו וכביכול נשכחו מאיתנו. בעצם, כל חוויה שעברה עלינו מאז שנולדנו, כל זיכרון, כל רגש. אלה יכולים להיות דברים מוצלחים וחיוביים, וגם פחות… כל האמונות והדימויים העצמיים יושבים לנו באזור מסוים במח, וממשיכים להשפיע על צורת החשיבה שלנו באופן בלתי מודע.

בראיון באולפן ערוץ 7, אמר מינקוב, "בשנים האחרונות, החלטתי לקחת כל הידע, על האוצר הנפלא הזה שנמצא בכל אחד ואחת מאיתנו, ולעשות איתו משהו לטובת הרווקים והרווקות, ומתברר, שאכן יש בתחום זה הרבה תקיעויות שנובעות מהנחות יסוד מסויימות, שניתן בקלות מאוד לשחרר אותם".

כדוגמה לכך, הוא מביא את צורת התפיסה שלנו כלפי כשלונות שחווינו בעבר. "נניח שיצאתי להרבה דייטים, וניסיתי הרבה דברים שלא השיגו את התוצאה שציפיתי, די מובן שהאנרגיה שלי לקראת הפגישה הבאה תהיה נמוכה... אבל על פי שיטת NLP, אין מינוח כזה שנקרא 'כישלון' רק תובנה, פידבק. לא נכשלתי, אלא עברתי אירוע שלימד אותי והחכים אותי, האנרגיות והמוטיבציות שלי להמשיך הלאה יהיו אחרות לחלוטין".

עוד הסביר מינקוב, כי חשוב גם להפריד בין הזהות שלנו - לכישלון. להימנע מהצמדת תווית.
גם אם עשינו הרבה דברים שלא צלחו, זה לא הופך אותנו ללא מוצלחים, או לוזרים, אנחנו מוצלחים. אנחנו מוכשרים ומדהימים, - הדייט הזה לא הצליח, הפגישה ההיא לא הייתה טובה.
זה משמעותי מאוד, ההפרדה בין האישיות והזהות שלנו, לבין המעשים שעשינו.

כמובן שלתת מודע יש שפה משלו וחוקים משלו, ואנו צריכים לדעת כיצד להטמיע את המסרים הללו בתוך המוח, אך הדברים הללו בהחלט אפשריים.

להצטרפות לפרויקט 252 >>

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו