ח"כ ד"ר שלמה קרעי מהליכוד האשים את עמיתו לסיעה ניר ברקת בחתירה תחת יו"ר הליכוד בנימין נתניהו.

בראיון לערוץ 7 סיפר קרעי כי הוא טעה כאשר השתתף באירוע של ברקת לפעילי הליכוד ביום חמישי האחרון. ''היתה טעות מצידי להגיע לשם אחרי שהתברר לי מה שניר עושה ומשתמש באירוע הזה.

"שמענו אותו מאשים בצורה חריפה את נתניהו בהליכה לאופוזיציה ובאיבוד השלטון, ניר שיקר עלי ואמר שהוא נאמן לנתניהו ועומד מאחוריו. ניר מצטרף להנדסת התודעה, לטרור הפוליטי שאומר שנתניהו אשם בזה שהולכים לאופוזיציה. לא השמאל והתקשורת אלא נתניהו בעצמו אשם'', הוסיף ח"כ קרעי.

כזכור, חבר הכנסת ניר ברקת מהליכוד השמיע ביקורת פומבית על ראש הממשלה היוצא בנימין נתניהו, וקבע אם נתניהו היה מקיים פריימריז לראשות המפלגה ומפנה את כיסאו - היתה קמה בישראל ממשלה של המחנה הלאומי.

בראיון לחדשות 12 נשאל ברקת מה חשב על ההחלטה של נתניהו להציע רוטציה לסער, לבנט, לגנץ ולדרעי אבל לא למישהו מהליכוד, והשיב: "אני חושב שראש הממשלה טעה בשיקול דעתו. אם ראש הממשלה היה אומר אני זז הצידה, ומבקש לייצר פריימריז במטרה להוביל את המחנה הלאומי, ההערכה שלי היא שגם המחנה הלאומי היה מתאחד סביב המועמד הנבחר''.

לדברי ברקת אם נתניהו היה מאפשר מהלך כזה, "מי שהיה מרכיב ממשלה ביום ראשון זה הליכוד יחד עם המחנה הלאומי".

ועדיין, ברקת מתעקש שהוא לא מתכוון לפעול להדחת נתניהו בשלב הזה: "הודעתי שאני אתמודד אחרי עידן נתניהו ואני גם אנצח. לא שיניתי את דעתי. ברגע שהוא יחליט לפרוש, אני אהיה שמה ואני אנצח".

הכנס של ניר ברקת בגני התערוכה

5,000 פעילי הליכוד, ראשי סניפים, חברי מרכז וגם חברי כנסת השתתפו בכנס שערך ח"כ ברקת ביום חמישי האחרון בגני התערוכה. ההשקעה הרבה של ברקת בפעילי הליכוד היא כבר נתון במערכת הפוליטית, אולם מה שהסעיר כמה מחברי הכנסת הפעם היה התזמון - שלושה ימים בלבד לפני שהליכוד מאבד את השלטון.

אחד מאלו שלא אהבו את הכנס של ברקת היה שר האוצר ישראל כ"ץ שאמר כי "מעולם בתולדות הליכוד לא הייתה פעולה חתרנית מהסוג הזה נגד ראש ממשלה מכהן".

כשנשאל על כך, השיב ברקת: "זה אירוע שמתכננים מראש. ודווקא יצא בעיתוי מעניין. אין פה שום דבר חתרני. בדיוק הפוך. אני בא ומציג איך אנחנו נוכל לחזור לשלטון כמה שיותר מהר".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו