יוסי דגן עם יהונתן ואסתר פולארד
יוסי דגן עם יהונתן ואסתר פולארד צילום: רועי חדי

ראשי היישובים בשומרון וראש המועצה יוסי דגן התארחו בשבת האחרונה במלון בירושלים יחד עם יהונתן פולארד ורעייתו אסתר.

במהלך השבת שיתף פולארד בתחושותיו בשנים הארוכות בכלא, וסיפר על הדברים שחיזקו אותו ונתנו לו כח להמשיך: "האמונה בקב"ה, והמחשבה על אשתי, וכן האהבה הענקית שקיבלתי מעם ישראל, יחד עם התפילות שלהם שבקעו רקיעים הם אלו שנתנו לי כח להמשיך ולהחזיק מעמד", סיפר פולארד.

במוצאי שבת העניק יוסי דגן לפולארד בית מזוזה של האמן אסף קידרון שנוצרה מאבני השומרון, והודה לו על השתתפותו בשבת ועל תמיכתו בתושבי השומרון.

דגן סיפר על הביקור של פולארד בקבר יוסף ועל ספר התורה שהביא עמו מבית האסורים, וכן על הסכמי וואי, בהם עלה הרעיון למסור שטחים רבים בשומרון ולשחרר את פולארד בכדי להכשיר את ההסכם בדעת הקהל כחלק מההסכם מול ארה''ב.

בסופו של דבר ארה''ב נסוגה מהרעיון, אולם דגן סיפר לנוכחים כי גם כשהרעיון עלה אמר פולארד כי "אם רוצים לשחרר אותי בתמורה לאדמות מארץ ישראל, אני מעדיף לוותר על השחרור".

ראש מועצת שומרון דגן הודה לראשי הישובים על פועלם למען חיזוק השומרון ולאגף ישובים ומתנ''ס שמלווה את ההנהגות ויזם את השבת: "אני רוצה להודות לראשי הישובים על פעילותם המסורה יום יום בהתנדבות בישובים. פיתוח וחיזוק יישובי השומרון הם המנוף לצמיחת ההתיישבות כולה".

עוד הוסיף דגן ואמר: "מה שעובד בשגרה עובד בחירום, יושבות ויושבי ראש ועדי הישובים המסורות והמסורים, אתכם אנחנו בונים את השומרון לאורך כל השנה, וגם בתקופה הקריטית והביטחונית הלא פשוטה שעברנו, ניצחנו יחד והצלחנו יחד לאפשר שגרה בישובים".

דגן הודה לפולארד על דבריו ואמר: "יהונתן הוא אדם ענק שלמדנו להכיר אותו טוב יותר מאז שעלה לישראל. עוד ילמדו בבתי הספר על עמידתו האיתנה למען עם ישראל וארץ ישראל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו