לפיד ובנט בכנסת
לפיד ובנט בכנסת צילום: חזקי ברוך

גורמים במפלגת יהדות התורה אמרו הערב (ראשון) לערוץ 7 כי אין בכוונתם לנהל מגעים להצטרפות לממשלה החדשה בראשות נפתלי בנט ויאיר לפיד.

"נכון לעכשיו לא ננהל מגעים עם הממשלה ועם העומד בראשה בנט", אמרו הגורמים. "מבחינת תקציבים יש לנו 'שנורקל' לחודש-חודשיים הקרובים ונוכל לשרוד. לאחר מכן אני מניח שיוקם גשר שיוכל לחבר בין המפלגות החרדיות לממשלה החדשה''.

ח"כ אורי מקלב מיהדות התורה היה נחרץ יותר ותקף את הקואליציה החדשה במילים קשות: "הערב נבחרה ממשלה שמשילה מעצמה את הזהות היהודית של מדינת ישראל, רוב הציבור הוא שומר מסורת, וחשוב לו השורשיות. אנחנו נעשה הכל כדי לא לאפשר להם ליישם את התוכניות הזדוניות שלהם.

''הם ניסו לפתות אותנו בכסף אבל יש לנו ערכים, לא נמכור את הערכים שלנו תמורת כסף. נהיה אופוזיציה לוחמנית ביותר", אמר מקלב.

התשובה של בנט לקריאות הביניים ערוץ כנסת

הממשלה ה-36 זכתה הערב (ראשון) באמון הכנסת: נפתלי בנט הוא ראש הממשלה ה-13 של מדינת ישראל, יאיר לפיד הוא ראש הממשלה החליפי. 60 ח"כים הצביעו בעד הממשלה, 59 ח"כים הצביעו נגד.

ממשלת בנט-לפיד שמה סוף ל-12 שנות שלטונו הרצופות של בנימין נתניהו, שכעת הפך ליו"ר האופוזיציה וגם התיישב בכיסאות האופוזיציה במליאת הכנסת.

הקואליציה החדשה הייתה אמורה למנות 61 חברי כנסת, אך ח''כ סעיד אלחרומי מרע"מ נמנע בצל סוגיית הריסת בתים בנגב.

ראש הממשלה היוצא בנימין נתניהו אמר: ''זה ערב חג באולפני הטלוויזיה אבל ערב לא קל למיליוני אזרחי ישראל. אני מבקש מכם: אל תיפול רוחכם. אנחנו נחזור - ומהר יותר ממה שאתם חושבים''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו