שירלי פינטו
שירלי פינטוצילום: יוני קמפינסקי

השר לשירותי דת מתן כהנא (ימינה) הגיש אמש (ראשון) את התפטרותו ליו״ר הכנסת במסגרת החוק הנורבגי.

במקומו תיכנס לכנסת בעוד 48 שעות שירלי פינטו, מועמדת ''ימינה'' לכנסת שתהיה חברת הכנסת החירשת הראשונה בישראל.

''מברך את חברתי, חברת הכנסת בעוד 48 שעות, שירלי פינטו'', אמר כהנא. ''הגשתי הערב את התפטרותי מהכנסת במסגרת החוק הנורבגי ובמקומי תכנס שירלי. מרגש אותי להיות מי שמכניס לכנסת את שירלי פינטו שמייצגת אוכלוסיה שלמה של חרשים, כבדי שמיעה ואנשים עם מוגבלות. בהצלחה שירלי יקרה''.

פינטו בירכה על הקמת הממשלה החדשה וסיפרה: ''התרגשתי מאוד לראות היום את ראש הממשלה נפתלי בנט נשבע אמונים ומושבע לתפקיד ראש הממשלה. אני יודעת ובטוחה שמדינת ישראל בידיים מצויינות.

''מבטיחה לפעול למענכם, כל מי שבחר בי וכל מי שלא. יש לנו הרבה עבודה לעשות, וזוהי תחילתה של דרך חדשה", הוסיפי חברת הכנסת המיועדת. ''מבטיחה לעשות הכל כדי להיות השליחה הנאמנה שלכם''.

ג׳יי רודרמן, נשיא קרן משפחת רודרמן: ״ברכותינו החמות לח״כ הנכנסת שירלי פינטו, אשר עשתה היום היסטוריה ותהפוך לחברת הכנסת החירשת הראשונה בתולדות כנסת ישראל. שירלי היא גאווה אמיתית עבור קרן משפחת רודרמן, שכן כעובדת לשעבר של קרן משפחת רודרמן פעלה לקידום זכויות של צעירים עם מוגבלות במסגרת תפקידה כרכזת רשת הבוגרים של לינק20, תנועה אשר הוקמה ביוזמת קרן משפחת רודרמן.

''אני סבור ובטוח כי שירלי תמשיך להוביל בעוז ובנחישות, את מאבקם החשוב והצודק של צעירים ואנשים עם מוגבלות בישראל, וכעת אף יותר לאור הפיכתה לח״כ מן המניין. אני בטוח כי שירלי תיקח את כל הכלים והידע שרכשה במהלך השנים מהיותה חלק מרשת לינק20 ותמשיך לפעול למען כינון חברה הוגנת וצודקת יותר. מאמציה של שירלי יצטרפו לעשייה של השרה קארין אלהרר ובתקווה ישנו את המציאות עבור אנשים עם מוגבלות ויגבירו את פעילותה הפרלמנטרית של הכנסת הנוכחית לטובת חמישית מאוכלוסיית ישראל – אוכלוסיית אנשים עם מוגבלות", אמר רודרמן.

מפלגת ימינה אינה המפלגה היחידה שמנצלת את החוק הנורבגי. השרה פנינה תמנו שטה, השר חילי טרופר והשרה אורית פרקש הכהן מסיעת כחול לבן הגישו אמש את התפטרותם ליו״ר הכנסת ח״כ מיקי לוי. במקומם יצטרפו לסיעת כחול לבן בכנסת מופיד מרעי, רות וסרמן לנדה ואלון טל.

בתקווה חדשה, השר זאב אלקין והשר יועז הנדל הגישו את התפטרותם ליו״ר הכנסת במסגרת החוק הנורבגי. במקומם ייכנסו לכנסת בעוד 48 שעות ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי וחבר הכנסת לשעבר צבי האוזר.