אוהד חמו
אוהד חמו צילום: חדשות 12

חברי ועדת השופטים בפרס סוקולוב לעיתונות כתובה החליטו להעניק את פרס סוקולוב לעיתונות הכתובה לשנת 2021 לגדעון לוי ולקרינה שטוטלנד.

בנימוקי השופטים נכתב כי "העיתונאי גדעון לוי מאתגר בקביעות את הקונצנזוס הישראלי בעבודת שטח אמיצה המביאה את עדויותיהם וסיפוריהם של מי שאינם זוכים לחשיפה מספקת בשיח התקשורתי המקומי – קולותיהם של פלסטינים ביהודה, שומרון ובעבר רצועת עזה.

''כפובליציסט, לוי מציג עמדות מקוריות ועצמאיות שאינן נכנעות למוסכמות או לסביבה חברתית מסוימת ובכך מעשיר את השיח הציבורי ללא מורא", הסבירו השופטים.

על קרינה שטוטלנד, עורכת מגזין "לאישה" כתבו השופטים: כי ''קרינה הרחיבה את תחומי עיסוקו של השבועון לאישה לדיון בחסמים המקשים על נשים בהשתלבות ובהתקדמות בחברה הישראלית ובביתן. בכך היא תורמת תרומה מהותית להתפתחות העיתון שהוגדר בעבר כייעודי לנשים, אל שיח מעצים ודיון במכשולים הניצבים בעיקר בפני נשים. שילוב תכנים אלה בשבועון הפונה לנשים מכל שכבות האוכלוסייה הוא אמירה צלולה ופורצת דרך בסוגה המגזינית בעברית''.

קרינה שטוטלנד
צילום: יניב אדרי

חברי ועדת השופטים בפרס סוקולוב לתקשורת האלקטרונית החליטו להעניק את פרס סוקולוב לעיתונות אלקטרונית לשנת 2021 ליפעת גליק, תחקירנית תאגיד השידור הציבורי ולאוהד חמו כתב שטחים ופלסטינים של חדשות 12

חברי הוועדה הסבירו: ''יפעת גליק עוסקת עשרים שנה במלחמה עיתונאית עיקשת לחשיפת עבירות, כשלים ומחדלים במערכות ציבוריות. בין השאר, היא מעלה באופן שיטתי לסדר היום הציבורי פגיעות חמורות באיכות הסביבה על ידי קרטלים ותאגידי ענק, נושאים שכלי תקשורת מסחריים ממעטים לעסוק בהם. תחקיריה תרמו לחיזוק המודעות הציבורית למנגנונים המסואבים שמאחורי מערכות אלו. כעיתונאית חוקרת בתאגיד השידור היא מהווה דוגמה לתקשורת נושכת, משפיעה וחסרת מורא''.

יפעת גליק
צילום: מיכה לובטון

על אוהד חמו כתבו השופטים כי ''חמו הוא כתב שטחים ופרשן של חדשות 12 שמסקר את הזירה הפלסטינית במקצועיות ובאומץ. בכתבותיו הוא מנגיש לצופים את המציאות המורכבת ואת חיי היומיום של העם הפלסטיני. חרף העובדה שעבודתו העיתונאית כרוכה בסיכונים, הוא נוכח לעיתים קרובות במקומות ובמצבים שמעטים העיתונאים הישראליים המגיעים אליהם. דיווחיו מביאים לצופים אירועים ותהליכים המתרחשים בשטחים, לצד פרשנות מעמיקה אך שווה לכל נפש''.

גדעון לוי
צילום: אמיר לוי, פלאש 90

חברי ועדת השופטים בפרס דוש לקריקטורה החליטו להעניק את פרס דוש לקריקטורה לשנת 2021 לגיא מורד.

"גיא מורד הוא קריקטוריסט בעל רגישות גבוהה ומבט אישי על מורכבותה של החברה בישראל. גיא מצליח לשקף בעבודתו את המציאות הישראלית וחיי היום יום, מנקודת מבט כנה תוך שהוא מוצא אנושיות גם במצבים טעונים", הסבירו השופטים.

''מורד מתאר את המרחב הישראלי בפורמט של קריקטורה פוליטית ומצליח לספר סיפור רב שכבתי בדימוי אחד. הוא נע מבחינה סגנונית בין קריקטורה קלאסית למבט קולנועי עכשווי ומעורר הזדהות. מורד חידש והרחיב את פורמט הקריקטורה הפוליטית ומצליח לצקת לתוכו אמירה משמעותית לאורך שנים''.

גיא מורד
צילום: שחף סגל מתוך סדרת הרשת י(ו)צרים
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו