שלומי פולמן, מלווה ויועץ זוגי ומיני מנבחרת המאמנים של פרויקט 252, בשיחה מעניינת באולפן ערוץ 7 על הגיל שבו אנו צריכים להתחיל להתכונן לעולם של זוגיות.

אצל רוב האנשים, טוען פולמן, גיל המודעות לפגישות ולזוגיות בכלל, נע סביב ה-20 ומעלה. השלב הזה שבו אנו עושים את המעבר מנער/ה מתבגרים, ושואלים את עצמנו לראשונה, 'מי אני בעצם?' 'מה אני באמת רוצה לעשות 'כשאהיה גדול?' 'מה אני מחפש או מחפשת בבן/ת הזוג העתידיים שלי?' כמו גם המחשבה על אתגרי החיים האפשריים, ועל דרכי ההתמודדות עמם.

"אבל למעשה, הגיל הזה הוא שלב הרבה יותר תכליתי ומעשי של התהליך הזוגי", מסביר פולמן, "ומשאיר פחות זמן להליך הכנה מנטלי מיטבי ומעמיק. הכנה לזוגיות בגיל צעיר יותר מעניקה יתרונות עצומים שלא ניתן לתת כאשר הראש שלנו כבר תפוס בלבטים ומושפע מלחץ חברתי. כשאני מדבר על הכנה מיטבית לזוגיות, אני לא מתכוון לתדרוך לפגישות בגיל 16, אלא על הכנה מיטבית, היקפית ובריאה, שתביא את המיועד/ת לעולם הדייטינג כשהוא מוכן ובוגר נפשית לשלב הזה של החיים".

להמחשת הדברים, משתמש פולמן "בפירמידת הערכים" שמסכמת את סט הכלים הנדרש על מנת להגיע מוכן יותר לשלב הפגישות והבירורים.

להצטרפות לפרויקט 252 לחצו כאן

הקומה הראשונה מתייחסת לאישיות שלנו. האישיות כוללת בתוכה שלושה מרכיבים עיקריים: זהות, בגרות, ואחריות. עלינו קודם כל לזהות ולשייך את עצמינו, מהם הערכים והאידיאולוגיה שלנו, לאן אנחנו מרגישים משוייכים. לאחר מכן נחדד את הבגרות, צורת החשיבה, התפיסה שלנו את התמודדויות החיים, דחיית סיפוקים, מה עיקר ומה טפל, פרופורציות. וכן הלאה.

החלק השלישי במרכיב האישיותי הוא אחריות. היכולת לשאת באחריות, להפיק לקחים, להשתפר. איך אנו מגיבים כשלא השלמנו את היעדים שהצבנו לעצמינו? איך אנו מתעלים את זה להמשך הדרך? כל אלה מעצבים ומחדדים את האישיות שלנו.

הקומה השניה עושה את המעבר העדין אך העוצמתי מחשיבה של 'אני' ל'אנחנו', המחוייבות שלנו לתנועה הפשוטה של הושטת זרוע לשיתוף של מישהו נוסף בחיים לעיתים לא כ"כ פשוטה, וחשוב שכבר בגיל מקדים לגיל הדייטינג נכניס לתודעה ונתרגל את צורת החשיבה של חיים משותפים, על כל הנלווה לכך.

ובסוף, הקומה השלישית והמסכמת של כל הפירמידה, אני קורא לה "שכינה בניהם" מסכם פולמן.
שבה למעשה אנו עומדים על התכלית והמשמעות שלשמה התכנסנו. מהו הייעוד של הקמת בית מעבר להליך הכלכלי? ברור לנו שישנו שלם הגדול מסך החלקים של פגישה בין גבר לאשה, שהוא המניע והצידוק של כל התהליך.

ללא ספק שהכנה מיטבית לזוגיות בגיל צעיר יותר, תביא אל הקשר מיועד או מיועדת בוגרים ובטוחים יותר לגבי שאיפותיהם וכוונותיהם.

להצטרפות לפרויקט 252 לחצו כאן

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו