מבית"ר ירושלים להפועל ת"א

עידן ורד, קפטן בית"ר ירושלים בשנים האחרונות ומי שנחשב לשחקן הכי מזוהה עם המועדון הירושלמי, עזב וחתם ביריבה המושבעת הפועל ת"א

נרי וייס - ערוץ 7 , ד' בתמוז תשפ"א

מבית"ר ירושלים להפועל ת"א-ערוץ 7
עידן ורד. אדום
צילום: דוברות הפועל ת"א

חצה את הקווים. אחרי יוסי אבוקסיס, שחקן מוביל נוסף של בית"ר ירושלים עובר ישירות ליריבה השנואה והמושבעת, הפועל ת"א, רק שהפעם מדובר בקפטן הירושלמי בשנים האחרונות, עידן ורד.

כזכור, בעונת 2001/2 עזב אבוקסיס את המועדון הירושלמי אותו הוביל לשתי אליפויות רצופות ולמרות שזכה לאהדה רבה, עזב ישירות ליריבה האדומה המושבעת והשנואה מתל אביב. האוהדים הירושלמים לא סלחו לו ולא שכחו את המעבר עד היום, כשלא פעם הטילו וטו על החתמתו כמאמן.

היום (שני) גם הקפטן הירושלמי בשנים האחרונות, עידן ורד עשה את אותו המסלול כשחתם לשנתיים במדי הפועל תל אביב.

ורד, בן ה-32 גדל במחלקת הנוער של הכח עמידר ר"ג, אך נחשב למזוהה יותר מכל עם בית"ר, אשר בה שיחק בשתי קדנציות שונות וזכה איתה בגביע המדינה פעם אחת ובשני גביעי טוטו.

בעוד שעזב את בית"ר פעם אחת למכבי חיפה, הפעם עזיבתו של ורד כקפטן ליריבה השנואה מת"א, נחשבת למעשה ממנו אין דרך חזרה עבור אוהדי בית"ר שלא ישכחו לו את זה לעולם.

כבר לפני שבוע הוציא ורד הודעה על סיום דרכו במועדון הירושלמי בה הסביר את המניעים לעזיבה, כשכתב בפוסט באינסטגרם שלו: "איך מסכמים כל כך הרבה שנים? איך מסכמים עזיבה של בית? השיא? ענידת סרט הקפטן של המועדון האדיר הזה שנקרא בית"ר ירושלים".

"אני כותב ואני מרגיש מוצף, מערבולת של רגשות. עברתי הכל בעולם הכדורגל, מנעד התחושות נע בין אושר צרוף של זכייה בתארים, זכות לרגש את הקהל, כיבוש ובישול שערים ואפילו מעורבות במאבקי הישארות. תמיד הייתי אדם ושחקן נאמן למערכת, שמתי את טובת המועדון לפני הכל. לוקח אחריות על תקופות פחות טובות ומאושר בהצלחות, אבל על דבר אחד אני מתחייב, תמיד נתתי את הלב שלי, עד טיפת זיעתי האחרונה, עד שנגמר לי האוויר, 100% בכל רגע ורגע", כתב ורד.

ורד הסביר כי העזיבה את המועדון הירושלמי הגיעה לאחר שאף אחד לא פנה אליו להארכת חוזהו. "לצערי אף אחד לא פנה אלי. מעליב? כן. מופתע? לא. מכבד את המקום שהיה עבורי בית ולכן זה המקום להגיד: תודה! לקהל שחיבק אותי ואימץ אותי לחיקו מהשנייה הראשונה לפני 14 שנה ותמיד היה שם בשבילי. תודה לכל מי שחלק איתי את חדר ההלבשה לאורך השנים בבית וגן, למאמנים שנתנו בי את האמון, למאיר הרוש שהוא סמל לא פחות מאף שחקן שהיה בבית"ר אי פעם, נכס אמיתי, אבא של כולם. יש לי רצונות ושאיפות ולכן הגיע הזמן לעבור לתחנה הבאה, זאת קריירה של כדורגלן ואני מכיר בזה. עוזב בגאון, מלא באהבה, עם חיוך ודמעה".

עם זאת, נדמה כי לא הרצון להתקדם ולהשתדרג הוא שהניע את ורד, כאשר הפועל ת"א לא תשחק באירופה בעונה הבאה ובטח שבמצבה המקצועי והכלכלי לא מדובר בהתקדמות יתירה ועל כן תמוהה המעבר של הקשר מהבירה דווקא לת"א.

ורד אמר לאחר החתימה בהפועל ת"א: "אני נרגש להגיע למועדון הגדול הזה. מודה על האמון והרצון של כלל הגורמים, הבעלים, ההנהלה, המאמן והצוות המקצועי שנתנו לי הרגשה טובה מתחילת המשא ומתן. מצפה לפגוש את הקהל באימון הפתיחה ובהמשך גם בבלומפילד".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il