הרב יוגב שמחון
הרב יוגב שמחון צילום: עצמי

נפתחה ההרשמה למחזור נוסף לתוכנית הכשרה ייחודית למטפלי NLP ודמיון מודרך לציבור הדתי. תכנית המעניקה את הכלים והידע ברמה הגבוהה בארץ בשילוב אווירה ותכנים יהודיים.

לאור ההצלחה בשנה החולפת, נפתחה ההרשמה למחזור נוסף של תוכנית הכשרת מטפלים מטעם מכללת רטר בהנחיית הרב יוגב שמחון.

שיטת NLP מתמקדת בהיבטים רחבים של עולם תת ההכרה ומעניקה ארגז כלים נרחב לטיפול בחרדות, בקשיים אישיים, הגברת מוטיבציה, טראומה, פחד במה, דיכאונות, דימוי עצמי נמוך, התמכרויות שונות ואפילו אלרגיה וכאבים כרוניים.

"תכנית ייחודית זו, המותאמת במיוחד לציבור הדתי משלבת את כלל התכנים המקצועיים של שיטת NLP ודמיון מודרך, מיועדת לאנשים הרוצים להיות מטפלים בשיטה זו וכן לכל איש ואשת חינוך, רבנים, מורות, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ומאמנים אישיים - הרוצים לשדרג משמעותית את הכלים הטיפוליים העומדים לרשותם", מסביר מייסד התוכנית, הרב יוגב שמחון

מכללת רטר היא המכללה המקצועית והוותיקה בארץ, פועלת בליווי אקדמי של אוניברסיטת חיפה והכשירה במהלך השנים אלפי מטפלים המהווים את הרוב המכריע של המרצים ואנשי הטיפול בשיטה בארץ. בוגרי המכללה מטפלים במגזר הציבורי והפרטי - ומנחים באוניברסיטאות ובמכללות השונות.

"שיטת NLP מאמינה בפוטנציאל הגדול שטמון באדם וביכולת של כל אדם להשתנות", מסביר מנחה ומייסד הקורס הרב יוגב שמחון, מרצה ומנחה בכיר בסדנאות להתפתחות אישית בגישה יהודית,. "טכניקות רבות בשיטה מובילות את האדם למיצוי הפוטנציאל תוך הגברת הביטחון העצמי ותחושת המסוגלות".

הרב שמחון, בעצמו בוגר המכללה, ובעל דרגת master&triner NLP, מוסמך לרבנות ובעל תואר שני במשפטים LL.M במגמת גישור ויישוב סכסוכים. "פתיחת מחזור נוסף של התכנית מוכיחה כי הרצון לשילוב בין קודש למקצועיות ללא פשרות הוא הדבר אותו מחפשים היום, ואנו שמחים להיות חלק ממגמה זו בתחום הטיפול."

לאתר הקורס

תוכנית ההכשרה שתיפתח בירושלים ובאר שבע תיערך בקורסים נפרדים לנשים וגברים ותכלול את החומר העדכני והמעמיק ביותר הקיים בתחום הטיפול בשיטת NLP

בנוסף, תכלול התוכנית עיון במקורות היהדות על נפש האדם שיוסיפו עומק והשראה לחומר הנלמד .

"הרב קוק עודד להכיר את המדע 'היותר מחודש' בתחום הפסיכולוגיה וההתפתחות האישית ולהתאים אותם עם כל דרישות הקודש והמוסר", מסביר הרב יוגב, את השילוב הזה אנו מבקשים לעשות בעולם הטיפול.

"מדובר כאן בהרבה מעבר ללימודי תעודה יוקרתיים ככל שיהיו; התוכנית כוללת הכשרה מעשית מקיפה מאוד שמעניקה לבוגרים את היכולת והביטחון לטפל מיד בסיום התוכנית והסטאז'".

ישנה תופעה נפוצה, מציין הרב שמחון, של אנשים שלומדים קורסים רבים על מנת לקבל את הבטחון לטפל אך ללא הועיל.

" תוכנית ההכשרה שלנו ידועה כמעמיקה והמובילה בארץ, זוכה לליווי אקדמי ומאפשרת לבוגריה לפתוח קליניקה ולהשתלב בארגונים מיד עם תום הלימודים. זאת מאחר ומכללת רטר שמה לה למטרה 'להכשיר מטפלים' ולא רק ללמד את השיטה.

תוכנית הלימוד, היקף השעות, שיטת הלימוד והסטאז' נבנו מתוך ניסיון רב ובצורה מאוד מסוימת בדיוק לשם מטרה זו", מסכם הרב שמחון.

ראוי לציין ששיטת NLP היא הרבה יותר מטיפול היא דרך חיים, מי שלומד את השיטה מגלה מאוד מהר שהיישום שלה לא נשאר בגבולות הקליניקה בלבד, אלא חולש על כל תחומי החיים, זוגיות, קריירה, חינוך ועוד ולא בכדי הלימודים מוכרים כהוצאה מוכרת לכל עסק באשר הוא.

להתרשמות והרשמה לחץ כאן

מפגש היכרות עם התוכנית יתקיים ביום שני כה תמוז.