ריבלין וארגמן
ריבלין וארגמן צילום: חיים צח / לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין נפרד היום (שני) משירות הביטחון הכללי.

ריבלין ביקר במטה הארגון יחד עם ראש השב"כ נדב ארגמן וצמרת הפיקוד של הארגון.

״אנחנו חבים לכם חוב גדול,״ אמר הנשיא בפתח דבריו לנשות ואנשי השירות. ״רוב אזרחי ישראל לא יודעים עד כמה הוא גדול. בכל פעם מחדש אני נפעם מהעשייה שלכם, מהתעוזה, מאומץ הלב, היצירתיות והתחכום אבל לא פחות – מהערכיות, הזהירות והרגישות.״

הנשיא הוסיף: ״בשבע השנים האחרונות נחשפתי לפעילות האדירה והמגוונת שלכם. לתחכום, לחדשנות, ליכולות הייחודיות. במערכה האחרונה, 'שומר החומות' למדתי שוב על יכולות חדשות שלכם. ראינו כמה עבודתכם חשובה. כמה היא חיונית. כמה שיתוף הפעולה שלכם עם גופי הביטחון האחרים – הוא משמעותי ומכפיל כוח, גורם מכריע בסיכול הטרור ובמלחמה בו. הגעתם לשיאים חדשים מבחינת המודיעין שנאסף וגם ביכולת להפחית ולהרגיע את הרוחות בפנים הארץ. זוהי משימה שהצריכה רגישות, תבונה ודיוק יוצאי דופן ואתם עמדתם בה בכבוד.״

עוד אמר הנשיא: ״שירות הביטחון הכללי שלנו נחשב מהשירותים הטובים והיעילים בעולם. בזכות האמצעים, בזכות הטכנולוגיה אבל קודם כל ותמיד - בזכות האנשים. אתן ואתם. בזכותכם. בזכות מטען ערכי ייחודי שאתם מביאים איתכם לכול משימה וכול פעולה,״ הנשיא הודה ליחידה לאבטחת אישים של השב"כ המלווה אותו כל השנים אשר לדבריו: ״מתוך רגישות והתחשבות שומרת על צעדיי בארץ ובחו"ל,״ והוסיף תודה אישית של חיבה לנדב ארגמן המוביל את הארגון בשנים האחרונות להישגים חדשים.

״ולכם כולכם, תודה על כל מה שעשיתם ותודה על הדברים הרבים שעוד תעשו. שמרו על עצמכם והמשיכו לשמור עלינו.״

ראש השב"כ נדב ארגמן אמר לנשיא: "אנחנו זכינו לחיבוק גדול מאוד מבית הנשיא ומהנשיא כמובן במהלך כל שנותיך בתפקיד היית נשיא מאוד מעורב, מכיר, שולט, מבקר. הערכה עצומה על כל קריירה, ארוכת השנים, מבית"ר ירושלים ועד היום, בכל התפקידים, יו"ר הכנסת וכמובן כנשיא מדינת ישראל.

רוצה להודות לך בשם שירות הביטחון הכללי, בשמי אישית, קטונתי מלאחל בשם עם ישראל, אבל גם בשם כל מדינת ישראל, עם ישראל, שזכינו לנשיא למופת.

תודה ענקית על הדרך ובוודאי על הקשר שהיה עם בית הנשיא בכל השנים הללו לשירות הביטחון. זכינו. המון תודה, הרבה הערכה והצלחה עצומה בהמשך", כך ארגמן.